Α1 Αργολίδας: Με το εμφατικό 3-0 πέρασε ο Αριστείωνας απο τον Πανασιναϊκό

0
367

Εμφατική εκτός έδρας νίκη απο τον Αριστείωνα επι του Πανασιναϊκού με 3-0, σε ενα παιγνίδι όπου η ομάδα του Λυγουριού προηγήθηκεμε 2-0 στο ημίχρονο.

Ετσι, η «ξέφρενη» πορεία του Αριστείωνα το τελευταίο διάστημα συνεχίζεται και κατέγραψε σήμερα την 5η του συνεχόμενη νίκη συν αυτή με τον Ασκληπιό.

Στο 5’ ο Ν.Τσίρος βγήκε απέναντι στον Πνευμνατικό, έχασε όμως το κοντρόλ και την ευκαιρία.

Στο 20’ φάουλ του Καλλιάνου, ο Πνευμνατικός έπεσε αριστερά στη γωνία και απέκρουσε.

Λίγο αργότερα υπήρξαν διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για την απόφαση του διαιτητή να σταματήσει ως οφσάιντ τον Τσίρο.

Στο 30’ φάουλ του Λούκας, η μπάλα πέρασε απο το τείχος και 0-1.

Στο 45’ σκαφτή μπαλίά του Λούκας για το Μαρκάκη, αυτός γύρισε το σώμα του και με σουτ στην απέναντι γωνία πέτυχε το 0-2.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν ήταν το ίδιο καλό κι ενδιαφέρον, ουσιαστικά έγιναν τρείς όλες κι όλες, απο τις οποίες η μία ήταν το γκολ.

Στο 80’ λοιπόν, ο δύο κεντρικοί αμυντικοί του Πανασιναϊκού πήγαν να βγάλουν οφσάιντ τον Λούκας, απο κλέψιμο του Καζά, πήρε όμως ο Οψιμούλης και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, για το 0-3.

Στο 75’ σουτ του Καζά πέρασε άουτ και στο 85’ φάουλ του Τοπάλι, έβγαλε απο τη γωνία του ο Πνευματικός.

Συνθέσεις:

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ (Γ.Ευθυμίου): Τσακάλης- Κ.Τσίρος (65’ Μπιτινής), Ρεβίθης, Γ.Ταμπάκης, Καλλιάνος- Δ.Καββεζός, Τεμέλκοφ (46’ Τοπάλι), Ν.Τσίρος- Α.Καββεζός, Κωστόπουλος, Καζολιάς.

ΑΡΙΣΤΕΙΩΝ (Π.Κοντός): Πνευματικός- Αλεξανδρόπουλος, Θεοδοσίου, Γαλάνης, Πίτρης- Καραμάνος (85’ Κόλλιας), Μπάλας, Λούκας (80’ Χρόνης)- Μαρκάκης (60΄’ Οψιμούλης), Καζάς, Νέτζα.