Σε ενα παιγνίδι με μειωμένο ενδιαφέρον, η Λέρνα έχασε στο Δίστομο με 4-0, δεχόμενη δυο γκολ στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου ημιχρόνου.

Κι ενω η Λέρνα έχει υποβιβασθεί, το Δίστομο είχε το μυαλό του στο τι γίνεται και στην αναμέτρηση του Υπάτου με τον Παναρκαδικό κι όταν έγινε γνωστό το 0-1 απο το μισάωρο, το πήραν απόφαση οτι υποβιβάσθηκαν!

Αρκετά καλό παιχνίδι, με τις δυο ομάδες να θέλουν να παίξουν.
Στο 5′ ο Μπιτζής είχε ενα σουτ έξω απο την περιοχή, ενω ο Πλατής δυο φορέςεπενέβη σωστά.
Στο 34′ βγήκε μια γρήγορη κόντρα επίθεση απο τους γηπεδούχους, ο Δήμου κέρδισε και με πλασέ πέτυχε το 1-0.
Στο 44′ απο εμφανή θέση οφσάιντ ο Βας πέτυχε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λέρνα ξεκίνησε με δύο αλλαγές και έπαιξε με δυο επιθετικούς, προσπάθησε κάτι να κάνει στο πρώτο 10λεπτο και είχε δυο καλές ευκαιρίες χαμένες απο τον Μπιτζή.

Στο 55′ έγινε το 3-0. Σε μια μπροστινή μπαλιά, Πλατής και Μπακατσέλος κόλλησαν, ο Φωτόπουλος πήρε και σκόραρε.

Ακολούθησε ενα καλό σουτ απο τον Αντωνόπουλο και μια παράλληλη σέντρα που δεν πρόλαβε κανείς.

Στο 70′ έγινε το 4-0, απο λάθος διώξιμο του Πλατή σε αντίπαλο και τον Σένκα να σκοράρει.

Μέχρι το τέλος ο Αϊβαλιώτης έφυγε δυο φορές αλλά δεν κατάφερε να ολοκληρώσει.

ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ (Λ.Κούρος): Πλατής- Μούγιος, Μπακατσέλος, Κάπλατζης Καϊάφας- Λέρμας, Τσουρδίνης (72′ Θεοδωρόπουλος), Αϊβαλιώτης- Μανιάτης (46′ Παντελή), Μπιτζής, Κρεμύδας (46′ Αντωνόπουλος).