Α1 Α1 Αργολίδας: Στο 87′ η Κορωνίδα Κοιλάδας πέρασε απο τον Αριστέα με 3-2

0
307

Ενα γκολ λίγο πριν την κανονική διάρκεια, έκρινε τον αγώνα ανάμεσα στον Αριστέα και την Κορωνίδα Κοιλάδας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν σχετικά νωρίς, στο 15′ με σουτ του Οψιμούλη, μετά απο στημένο. Μετά απο αυτό φάνηκαν να επαναπαύονται, με αποτέλεσμα ο Αριστέας να αρχίσει να συνέρχεται.

Στο 22΄ με πλασέ ο Ζουγλής ισοφάρισε.

Και η ανατροπή στο σκορ ήρθε στο 30′ όταν ο Βερβενιώτης έκλεψε , έκοψε στον Μαμμωά κι αυτός πέτυχε το 2-1.
Στο 44′ η Κοιλάδα είχε την ευκαιρία της με τον Σχοινά που βγήκε τετατετ αλλά ο Φατούρος απέκρουσε.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κορωνίδα προσπάθησε να πιέσει για να γυρίσει το παιγνίδι, κάτι που πέτυχε στο 83′ και στο 87′.Στο 83′ απο φάουλ και γέμισμα, ο Κ.Μπάζος με πλασέ πέτυχε το 2-2.
Στο 87′ απο σουτ κι ασθενή απόκρουση του Φατούρου, ο προωθημένος Κωτσαράς απο κοντά πέτυχε το 2-3.

Ο Αριστέας στο 72′ είχε την ευκαιρία να προηγηθεί αυτός με 3-2, αλλά ο Τσαγγάρης που βγήκε απο δεξιά, ενω θα μπορούσε να γυρίσει σε Μαμμωνά, σούταρε ο ίδιος στη γωνία, ο Μουράτης όμως δεν αιφνιδιάσθηκε.

Η Κορωνίδα εκτός των δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο είχε επίσης καλά σουτ απο τους Παπασταύρου, Στ.και Κ.Μπάζο.

Συνθέσεις:
ΑΡΙΣΤΕΑΣ (Απ.Κατσάς):Φατούρος-Γρίβας (83′ Κουτσούκος), Καραντζούλης, Μαυρόγιαννης, Κυριακόπουλος- Δεδεμπίλης, Αραμπός, Βερβενιώτης- Τσαγγάρης, Ζουγλής, Μαμμωνάς.
ΚΟΡΩΝΙΔΑ (Αθ.Τσιρόπουλος): Μουράτης- Κωτσαράς, Οψιμούλης, Ντάνιελ, Τσούνης- Αλεξανδρής, Τσίτσης, Στ.Μπάζος- Κ.Μπάζος, Σχοινάς, Παπασταύρου (65′ Τσιάλαφος).