Α1 Αργολίδας: Πέρασε απο τον Ατρόμητο Παναριτίου με 2-0 ο Πανασιναϊκός

0
343

Πέρασε απο το Παναρίτι ο Πανασιναϊκός, με δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, σε ενα παιγνίδι που σε γενικές γραμμές ήταν καλύτερος απο τον Ατρόμητο.

Οι καιρικές συνθήκες και εδώ δυσκόλεψαν πολύ τις δυο ομάδες, πολλές φάσεις δεν βγήκαν, αλλά φαινόταν πως ο φιλοξενούμενος είχε περισσότερες πιθανότητες να πετύχει γκολ.

Στο πρώτο ημίχρονο την μεγάλη ευκαιρία είχε ο Ατρόμητος, στο 35′, όταν ο Οψιμούλης πρόλαβε τον Τσακάλη και τσίμπησε τη μπάλα, ο Ρεβίθης όμως πρόλαβε πριν την γραμμή κι έδιωξε.

Στο 65′ άνοιξε το σκορ ο Πανασιναϊκός, όταν απο κόρνερ του Τοπάλι απο αριστερά και διώξιμο , ο Δ.Καββεζός σούταρε έξω απο τη περιοχή, ο Πιττερός απέκρουσε αρχικά και ο Ρεβίθης απο κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Το 0-2 στο 78′ όταν ο Τεμέλκοφ έβγαλε μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Ατρομήτου που είχε ανέβει, στον Καζολιά, αυτός προχώρησε και πλάσαρε εύστοχα τον Πιττερό.

Ο Ατρόμητος είχε την ευκαιρία του με τον Οψιμούλη που βγήκε σε θέση βολής απο μπαλιά του Κοσμά, αλλά αστόχησε.

Συνθέσεις:
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Ν.Μητροσύλης): Πιττερός- Γκρίτζαλης, Εμ.Μιχαλόπουλος, Πάνος, Δ.Μιχαλόπουλος- Σαρακινιώτης, Λιαγκρής, Τζας- Γκολέμης Θ. (46′ Μπόμπος), Κοσμάς, Οψιμούλης.
ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ (Γ.Ευθυμίου): Τσακάλης- Κ.Τσίρος, Ρεβίθης, Γ.Ταμπάκης, Καλλιάνος (75′ Καζολιάς)- Δ.Καββεζός, Τεμέλκοφ, Ν.Τσίρος (75′ Α.Ταμπάκης)- Τοπάλι (85′ Παπασαραντόπουλος), Κωστόπουλος, Α.Καββεζός.