Α2 Κατηγορία:Κρίνεται την Κυριακή και η άνοδος και ο υποβιβασμός στον 3ο όμιλο

0
290

 

Τελευταία αγωνιστική για τον 3ο όμιλο και είναι ανοικτές ακόμη οι θέσεις τόσο για την άνοδο στην Α1, όσο και για τον υποβιβασμό.

 

Οι αγώνες γίνονται την Κυριακή στις 4.30μμ. και έχουμε την Θύελλα Σκαφιδακίου να υποδέχεται τον Προίτο και την Υδρα τον Κεραυνό Ιρίων. Να τονίσουμε οτι σε ενδεχόμενο ισοβαθμίας η Θύελλα υπερτερεί της Υδρας (νίκησε 3-1 εντός, έφερε 4-4 στην Υδρα).

Επίσης, στην ουρά, ο ΑΓΟ Ναυπλίου υποδέχεται την Προσύμνη, ενω οι Δαναοί πηγαίνουν στο Τολό.
Σε ενδεχόμενη τριπλή ισοβαθμία ανάμεσα σε Προίτο, Δαναούς και ΑΓΟΝ υποβιβάζεται ο ΑΓΟΝ.

Το πρόγραμμα:
3ος Όμιλος (18η αγωνιστική)

ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ – Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Κυριακή 31/03/19 16:30
Κόλλιας Δ., Θεοδώρου Α., Παπαβασιλείου Θ.

ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ – ΠΡΟΙΤΟΣ
ΛΕΡΝΑΣ Κυριακή 31/03/19 16:30
Σκιαδάς Δ., Νώτης Χ., Μπούκουρα Μ.

Α.Γ.Ο.ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΡΟΣΥΜΝΗ
ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ Κυριακή 31/03/19 16:30
Μαρινόπουλος Π., Τσατσούλη Β., Μπέγκος Α.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ – ΔΑΝΑΟΙ ΑΡΓΟΥΣ
ΔΡΕΠΑΝΟΥ Κυριακή 31/03/19 16:30
Τσιτουρίδης Π., Αργυρόπουλος Α., Αργύρης Ι.

ΥΔΡΑ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ
ΥΔΡΑΣ Κυριακή 31/03/19 16:30
Τριανταφύλλου Ρ., Παρασκευόπουλος Γ., Τούμπας Σ.

Βαθμολογία
1.ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ   37…46-23  /  11-4-2
——————————————-
2.ΥΔΡΑ                             37…52-27  /  11-4-2
3.Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ        32…37-25  /    9-5-3
4.ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ          24…28-26  /    7-3-7
5.ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ           24…24-20  /    7-3-7
6.ΠΡΟΣΥΜΝΗ                   22…33-38  /    6-4-7
7.ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ           19…29-37  /    5-4-8
8.ΠΡΟΙΤΟΣ                      16…26-40  /    4-4-9
9.ΔΑΝΑΟΙ                        13…29-47  /  4-1-12
————————————————-
10.Α.Γ.Ο.Ν.                     13…17-38  /   3-4-10

Να θυμίσουμε οτι πρώτος τερμάτισε στον 1ο όμιλο ο ΑΟ Χώνικα (με 2 πόντους περισσότερους απο τον Ποσειδώνα Πόρου) και στον 2ο όμιλο ο Ηρακλής Καρυάς (με 4 πόντους περισσότερους απο τον Ατρόμητο Κρανιδίου.
Αντίστοιχα υποβιβάσθηκαν ο Ολυμπιακός Άργους και ο Θησέας.

 

Κλήρωση της β’ φάσης την Δευτέρα

Από την Τεχνική Επιτροπή  της Ε.Π.Σ.Αργολίδας, ανακοινώθηκε ότι την Δευτέρα, 01/4/2019, και ώρα 11:00, θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων της ΕΠΣ, η κλήρωση για τη Β ‘ φάση του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας.