Αμετάβλητη η κορυφή στον 8ο όμιλο, αφου η πρωτοπόρος Καλαμάτα νίκησε με 1-0 τον ΑΟ Υπάτου Βοιωτίας, ενω ο δεύτερος Ασπρόπυργος πέρασε με 4-2 απο την Ερμιονίδα.

 

Ως προς την παραμονή, το Δίστομο έμεινε στους -9 απο τον Παναρκαδικό και ενω απομένουν 3 αγωνιστικές.

Τα αποτελέσματα:

ΑΟΚ Ζακύνθου-Α.Ο.Εικοσιμίας 8-0: 1′-54′ Μεζίνι, 3′-10′-67′-88′ Καψάσκης, 26′ Καρβούνης,
59′ Πέττας
Διαιτητές:Καυκάς, Καρβούνης (Μεσσηνίας), Λιάπης (Ηλείας).

Ένωση Ερμιονίδας-Ασπρόπυργος 2-4: 19′ Νικολούδης, 25′ Κατσέτης / 23′ Πετρόπουλος, 27′
Νικολάου, 47′ Βασιλείου, 74′ Σταύρου
Διαιτητές: Βλάχος (Α.Αττικής), Νικολάου (Αθηνών), Κυριάκος Βιτσεντζάτος (Α.Αττικής)

Ένωση Λέρνας- Πάμισος 1-2: 70′ Μπιτζής/ 15′ Φιλόπουλος, 33′ Παπαδόπουλος
Διαιτητές: Παναγάκος, Σόβολος (Λακωνίας), Τσούκας (Αρκαδίας).

Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου-Παναργειακός 0-2: 68′ Καδάς, 72′ Μαρουκάκης
Διαιτητές: Αυγερινός, Βεργέτης, Κυρίος (Αρκαδίας).

Καλαμάτα-Α.Ο.Υπάτου 1-0: 5′ Μίνγκας
Διαιτητές:Μαρκαντωνάτος, Καραλής, Ασημακόπουλος (Ηλείας)

Παναρκαδικός-Αμβρυσσέας 1-1: 13′ Γεωργόπουλος/ 85′ Δήμου
Διαιτητές: Καλογερόπουλος (Αθηνών), Παγουρτζής (Πειραιά), Καφρίτσας (Αθηνών)

Μανδραϊκός-Αστέρας Βλαχιώτη:1-2
Διαιτητές: Στάμος, Χιόνης, Καραγεώργος (Αθηνών).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Καλαμάτα             19-2-2/   41-5…59
——————————————-
2.Ασπρόπυργος       18-3-2/  54-10…57
———————————————
3.Παναργειακός       15-3-5/  40-11…48
6.ΑΟΚ Ζακύνθου     10-7-6/  35-20…37
4.Ερμιονίδα            10-6-7/   28-21…36
5.ΑΟ Ύπατου          10-5-8/   25-12…35
7.Πέλλανα               9-8-6/   25-19…35
8.Αστ.Βλαχιώτη      10-4-9/   26-33…34
9.Παναρκαδικός       9-6-8/   34-28…33
—————————————–
10.Δίστομο             6-6-11/  25-26…24
11.Μανδραϊκός       5-7-11/   19-31…22
12.Λέρνα               5-3-15/   16-28…18
13.Πάμισσος          3-2-18/   11-53…11
14.Εικοσιμία          0-2-21/      0-82…2

24η Αγωνιστική
ΠΑΜΙΣΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ
ΑΜΒΡΥΣΣΕΑΣ – ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ
ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ
ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ – ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ – ΑΟ ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ
ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΠΕΛΛΑΝΑ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ

25η Αγωνιστική
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΑΜΒΡΥΣΣΕΑΣ
ΠΑΜΙΣΟΣ – ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ
ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ – ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ
ΑΟ ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ – ΠΕΛΛΑΝΑ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ
ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ

26η Αγωνιστική
ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΜΙΣΟΣ
ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ – ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ
ΠΕΛΛΑΝΑ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
ΑΟ ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ
ΑΜΒΡΥΣΣΕΑΣ – ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ

 

- Advertisement -