Ολοκληρώνεται αυτό το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α1 Αργολίδας, στον 1ο και στον 2ο όμιλο.

 

Ο πρωτοπόρος του 1ου ομίλου ΑΟ Χώνικα υποδέχεται την αδιάφορη Θύελλα Μαλανδρενίου και θέλει να πανηγυρίσει την άνοδο στην Α1.

Στον 2ο όμιλο ο πρωταθλητής Ηρακλής Καρυάς υποδέχεται την ομάδα του Ινάχου.

Στον 3ο όμιλο απονένουν δυο αγωνιστικές ακόμη. Το αξιοσημείωτο είναι οτι η πρωτοπόρος Θύελλα Σκαφιδακίου υποδέχεται τον αδιάφορο Παμμιδεατικό, στο ΔΑΚ Άργους!

Το πρόγραμμα:

1ος Όμιλος
(18η αγωνιστική)
ΜΕΘΑΝΑ – ΛΕΥΚΑΚΙΑ
ΜΕΘΑΝΩΝ Σάββατο 23/03/19 16:00
Μαρινόπουλος Π., Λέκκας Χ., Θεοδώρου Α.

ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΥΟΥ
ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 24/03/19 10:30
Καπετάνιος Εμ. Π., Τριανταφύλλου Ρ., Νώτης Χ.

ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ – ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ
ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ Κυριακή 24/03/19 16:00
Μανούχος Ε., Τούμπας Σ., Παπαβασιλείου Θ.

ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ – ΑΟ ΧΩΝΙΚΑ 2015
ΔΑΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ Κυριακή 24/03/19 16:00
Τσιτουρίδης Π., Μελέτης Α., Φιλιππόπουλος Κ.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ – ΘΗΣΕΑΣ 3-0αα

Βαθμολογία
1.ΑΟ ΧΩΝΙΚΑ 2015             42  / 14-0-3  / 45-11
———————————————————
2.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ           40  / 13-1-3  / 48-9
3.ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΥΟΥ         38  / 12-2-3  / 39-17
4.ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ              31  / 11-1-5  / 31-19
5.ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ              25  /  8-1-8  / 31-31
6.ΜΕΘΑΝΑ                         25  /  7-4-6  / 21-20
7.ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ  22  /  7-1-9  / 35-35
8.ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ                  14  / 4-2-11  / 16-45
9.ΛΕΥΚΑΚΙΑ                         5  / 2-2-13  / 20-48
—————————————————-
10.ΘΗΣΕΑΣ                         -6

 

2ος Όμιλος
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 0-3αα

ΠΡΩΤΕΑΣ – Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ
ΔΑΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ Σάββατο 23/03/19 15:00
Παπαγεωργόπουλος Ι., Κουκουφιλίππου Ε., Παπαβασιλείου Θ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ – ΛΥΓΚΕΥΣ
ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Σάββατο 23/03/19 16:00
Σκιαδάς Δ., Αντωνόπουλος Σ., Τούμπας Σ.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ – ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ
ΛΥΡΚΕΙΑΣ Κυριακή 24/03/19 14:00
Χονδρόπουλος Π., Τσολάκης Ν., Βούλγαρης Γ.

ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ – Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ
ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ Κυριακή 24/03/19 16:00
Τσατσούλη Β., Κουτσούκος Ι., Δημούλης Θ.

Βαθμολογία
1.ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ                43  /  14-1-2 /  54-20
———————————————–
2.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ       39  /  12-3-2 /  41-15
3.ΛΥΓΚΕΥΣ ΛΥΡΚΕΙΑΣ              38  /  12-2-3 /  56-15
4.ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ                 33  /  10-3-4 /  48-21
5.ΠΡΩΤΕΑΣ                             24 /    7-3-7 /  39-30
6.ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ               18  /   4-6-7 /  28-33
7.Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ                        18  /   5-3-9 /  21-45
8.Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ                     15  /  4-3-10 /  21-44
9.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ    9  /  2-3-12 /  19-51
————————————————
10.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ         -8  /  1-1-15 /  11-64

3ος Όμιλος

17η Αγωνιστική

ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ – ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ
ΔΑΚ ΑΡΓΟΥΣ Κυριακή 24/03/19 16:00
Κόλλιας Γ., Αργυρόπουλος Α., Πρέσβελου Γ.

ΥΔΡΑ – Α.Γ.Ο.ΝΑΥΠΛΙΟΥ
γηπ.ΥΔΡΑΣ Κυριακή 24/03/19 16:00
Κουτσούκος Γ., Αργύρης Ι., Δημητρόπουλος Π.

ΠΡΟΙΤΟΣ – ΔΑΝΑΟΙ
ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ Κυριακή 24/03/19 16:00
Ρούσσης Σ., Κατσώνας Χ., Λυκομήτρος Ε.

ΠΡΟΣΥΜΝΗ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ
γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 24/03/19 16:00
Τριανταφύλλου Ρ., Καπετάνιος Εμ. Π., Νώτης Χ.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ – Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
γηπ.ΔΡΕΠΑΝΟΥ Κυριακή 24/03/19 16:00
Μαυροκορδόπουλος Ν., Βλάχος Χ., Κάτσουδας Π.

Βαθμολογία
1.ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦ.          36  /  11-3-2 /  44-21
—————————————————————
2.ΥΔΡΑ                         34  /  10-4-2 /  48-26
3.Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ    29  /    8-5-3 /  35-25
4.ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ       24  /    7-3-6 /   24-18
5.ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ      23  /    7-2-7 /   26-24
6.ΠΡΟΣΥΜΝΗ                22  /    6-4-6 /   32-36
7.ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ        16  /    4-4-8 /   27-36
8.ΔΑΝΑΟΙ                     13  /   4-1-11 /  29-46
9.ΠΡΟΙΤΟΣ                   13  /     3-4-9 /  25-40
——————————————————
10.Α.Γ.Ο.Ν.                  13  /     3-4-9 /  16-34

 

- Advertisement -