Επιστροφή σε αγωνιστική δράση για τις ομάδες της Γ’ Εθνικής, με τον Παναργειακό να αντιμετωπίζει σήμερα στις 15:00 στο Δ.Α.Κ. Άργους, την Ενωση Ερμιονίδας.

 

Πρόκειται για ενα Αργολικό ντέρμπι γοήτρου, πλέον, αφου οι δύο ομάδες έχουν εξασφαλίσει την παραμονή τους. Βέβαια, ο Παναργειακός θέλει την νίκη, αφου έχει στόχο να τερματίσει με τις καλύτερες εντυπώσεις το πρωτάθλημα.
Να σημειώσουμε οτι στον πρώτο γύρο η ομάδα του Άργους είχε επικρατήσει στο Κρανίδι με 2-0.

Μετά το τέλος της πρωϊνής προπόνησης του Σαββάτου, ο προπονητής του Παναργειακού Γιώργος Κούτσης, πήρε στην αποστολή όλους τους διαθέσιμους ποδοσφαιριστές και λίγο πριν την έναρξη του αγώνα θα ανακοινώσει την δεκαοκτάδα.

Προβλήματα δεν αντιμετωπίζει ούτε η Έρμιονίδα, η οποία την Πέμπτη έπαιξε για το κύπελλο με αντίπαλο την Κορωνίδα Κοιλάδας και προκρίθηκε στον τελικό (όπου κατά πάσα πιθανότητα να συναντήσει τον Παναργειακό).

Οσο για την Ένωση Λέρνας, σε αδιάφορο βαθμολογικά παιγνίδι, πηγαίνει στην Μάνδρα να αντιμετωπίσει τον επίσης υποβιβασμένο Μανδραϊκό.

 

Το πρόγραμμα και οι διαιτησίες (έναρξη 3μμ):
(13:00) Αστέρας Βλαχιώτη – Α.Ο.Κατασταρίου : Ι.Κουτσαναστάσης , Καρβούνης (Μεσσηνίας), Ν.Σταματόπουλος (Αρκαδίας).

Μανδραικός-Ένωση Λέρνας : Α.Γιαννούκας (Δωδεκανήσου), Κ.Κακάνης (Αν.Αττικής), Κ.Οντος (Αθηνών).

Πάμισος-Παναρκαδικός : Ι.Ρούτσης, Θ.Σάνος, Α.Κλεπετσάνης (Κορινθίας).

Αμβρυσσέας Διστόμου-Καλαμάτα : Κ.Περράκης, Μ.Δόσης (Αθηνών), Κ.Βιτσεντζάτος (Αν.Αττικής).

Α.Ο.Εικοσιμίας-Πελλάνα Καστορίου : Ε.Σαφαρίκας , Ο.Παπαδημητρίου, Λ.Τσούτσης (Αχαίας).

Α.Ο.Υπάτου-Ασπρόπυργος : Χ.Τσουκαλάς ( Αθηνών), Τ. Γεωργακόπουλος (Πειραιά), Μ.Χατζημανώλης(Δωδεκανήσου).

Παναργειακός-Ερμιονίδα: Γ.Μπαλαχούτης Χ.Κορωνάς, Ι.Καρακελές (Πειραιά).

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Καλαμάτα               17-2-2/  39-5….53
———————————
2.Ασπρόπυργος         16-3-2/  49-8…..51
———————————
3.Παναργειακός         13-3-5/  37-11…42
4.Ερμιονίδα              10-6-5/   26-16…36
5.ΑΟ Ύπατου            10-5-6/   25-10…35
6.ΑΟΚ. Ζακύνθου       9-6-6/   26-19…33
7.Πέλλανα                 8-8-5/   23-17…32
8.Παναρκαδικός         9-4-8/   33-27…31
9.Αστέρας Βλαχιώτη   9-3-9/   23-31…30
——————————-
10.Δίστομο                6-5-10/ 24-24…23
11.Μανδραϊκός            5-7-9/ 18-28…22
12.Λέρνα                  4-3-14/  14-26…15
13.Πάμισσος             2-1-18/    9-52…7
14.Εικοσιμία             0-2-19/    0-72…2

  

 

- Advertisement -