Απάντησε με το ίδιο νόμισμα ο Ατρόμητος Παναριτίου στον Αργοναύτη, με την έννοια ότι αυτή την φορά επικράτησε αυτός εκτός έδρας, με 2-0, πετυχαίνοντας και τα δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Έγινε ενα δυνατό και άτεχνο παιγνίδι, με αξιοσημείωτο το γεγονός πως ο Ατρόμητος και πάλι αντιμετώπισε πρόβλημα αριθμού παικτών, πήγε με μόνο 12 παίκτες και στο τελευταίο 20λεπτο αγωνίσθηκε με παίκτη λιγότερο επειδή τραυματίσθηκε κι αποχώρησε ο Ζέρβας (δεν υπήρχε άλλη αλλαγή μιας και ο Θ.Γκολέμης είχε ήδη μπεί στο ημίχρονο!)
Παρόλα αυτά το σκορ δεν άλλαξε ως το τέλος.

Στο 25′ απο σέντρα και ολιγωρία της άμυνας του Αργοναύτη, ο Δανομάρας πήρε τη μπάλα, γύρισε και σκόραρε, πετυχαίνοντας το 0-1.

Στο 32′ απο κόρνερ, Λιαγκρής και Γατσάκος διεκδίκησαν τη μπάλα, η οποία περισσότερο απο τον αμυντικό του Αργοναύτη κατέληξε στα δίχτυα του Ξερούλη.

Ο Αργοναύτη είχε μόνο δυο σουτ απο τους Καστρίτη και Νικολάου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αργοναύτης προσπάθησε να πιέσει, είχε μια κεφαλιά με τον Γατσάκο, που σταμάτησε στο σώμα του Δριμούρα!, ενα σουτ του Νικολάου απο καλή θέση πάνω στον Πιττερό. Την ίδια τύχη είχε και σουτ του Βασιλειάδη.

Το μόνο αξιόλογο ουσιαστικά σε αυτό το δεύτερο ημίχρονο ήταν το πέναλτι που κέρδισε ο Κοσμάς απο τον Ξερούλη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σαρακινιώτης, ο Ξερούλης όμως απέκρουσε και το 0-2 έμεινε ως το τέλος.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Π.Κάπλαντζης): Ξερούλης- Κλειούφης, Γατσάκος, Κασκαφέτος, Δριμούρας- Νικολάου (77′ Παναγής), Βασιλειάδης (65′ Πούλος), Λυκομήτρος- Χαϊμάνης (10′ Ρηγόπουλος- 46′ Τσάμης), Καστρίτης, Σούλι.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Ν.Μητροσύλης): Πιττερός- Γκρίτζαλης, Πάνος, Λιαγκρής, Δ.Μιχαλόπουλος- Δανομάρας, Σαρακινιώτης, Ζέρβας- Οψιμούλης, Κοσμάς, Τζάς (46′ Θ.Γκολέμης).