Προκρίθηκε στους 16 της Ελλάδας η Κ-16 της Αργολίδας

0
607

Στα πέναλτις εξασφάλισε την πρόκριση στους 16 της Ελλάδας η μικτή ομάδα Κ-16 της Αργολίδας, στο ενωσιακό γήπεδο Ηλείας.

Στο κανονικό αγώνα οι δυο ομάδες ήλθαν ισόπαλες με 1-1 κι επειδή δεν υπάρχει παράταση ακολούθησε η διαδικασία των πέναλτις, όπου η ομάδα της Αργολίδας επικράτησε με 3-2 της Ηλείας.

Να θυμίσουμε πως ο αγώνας ήταν διάρκειας δυο 40λεπτων.

Εγινε ενα δυνατό παιγνίδι, χωρίς πολλές φάσεις εκατέρωθεν. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 50’ με κεφαλιά.

Η Αργολίδα ισοφάρισε στο 78΄ με πλασέ του Χριστόπουλου.

Η πιο σημαντική ευκαιρία για την Αργολίδα στο πρώτο ημίχρονο όταν ο Ζουγλής δεν μπόρεσε να νικήσει εξ επαφής τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Και φθάσαμε στην διαδικασία των πέναλτις, όπου ο Καρατζούλης απέκρουσε τρία και οδήγησε την ομάδα ουσιαστικά στην πρόκριση.

2-3 ο Ζουγλής.

Ο ενωσιακός προπονητής Αντ. Χρυσανθακόπουλος της Ηλείας είχε τους: Πετρόπουλο, Στάμο, Κουζή, Γιαννικόπουλο, Γιαννόπουλο, Πλατή, Σπηλιόπουλο, Ρουμελιώτη, Παρασκευόπουλο, Αντύπα, Πλαστουργό, Κάρδαρη, Παπανδρέου, Φερεκίδη, Μπατζαλή, Θεοδωρόπουλο, Κακόγιαννο, Κωστόπουλο, Σωτηρόπουλο.

Ο Κ.Νεφρός χρησιμοποίησε τους: Καρατζούλη- Κωστόπουλο, Κουτάλη, Μαυρόγιαννη, Καράι, Δεδεμπίλη, Κουτσούκο (70’ Καρκαλάτο), Σταθόπουλο (60’ Μποζιονέλο), Θεοδοσιάδη, Ζουγλή, Μελάνη (50’ Χριστόπουλο).

Δεν χρησιμοποιήθηκαν οι:Δεστές, Λαλούσης, Μάνος, Μάνα.

Τώρα πια θα γίνει νεα κλήρωση και θα παίξουν οι 8 ομάδες του βορρά και οι 8 του νότου.

* Την προσεχή Τετάρτη 13 Μαρτίου, θα παίξει η Μικτή Παίδων Κ14 με την Αργολίδα στο γήπεδο Λέρνας, επίσης σε νοκ-άουτ αγώνα.