Γ’ Εθνική: Βαριά ήττα η Ερμιονίδα απο το Ύπατο- Συνέχισαν με νίκες οι δυο πρωτοπόροι

0
292

Η 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 8ου ομίλου, επεφύλασσε το ιδιαίτερα βαρύ 4-0 του Υπάτου μέσα στο Κρανίδι επι της αδιάφορης βαθμολογικά Ερμιονίδας, ενω οι δυο πρωτοπόροι Καλαμάτα και Ασπρόπυργος νίκησαν εντός έδρας.

 

Την πιο εύρεία νίκη πέτυχε ο Παναργειακός, με 7-0 επι της Εικοσιμίας, ενω η
Ένωση Λέρνας έχασε με 1-0 στην Ζάκυνθο.
Η μάχη για την παραμονή έχει φουντώσει, αφου στις 9 του μήνα θα γίνουν τα εξ
αναβολής Δίστομο-Υπατο και Εικοσιμία-Ερμιονίδα.

Οπως συνηθίζεται, προς το τέλος του πρωταθλήματος βλέπουμε πολλά “περίεργα”
αποτελέσματα ότανα γωνίζεται αδιάφορος με ομάδα που παλεύει για κάτι.

Τα αποτελέσματα:

Παναργειακός- Εικοσιμία 7-0: Αν.Κέκερης, Παναγ.Σπηλιωτης, Βασ.Θεοδωρόπουλος
(Κορινθίας)

Ερμιονίδα-Υπατο: 0-4
Ευστρ.Μαχαίρας, Ανδρ. Καφρίτσας (Αθηνών), Η.Παπαδόπουλος (Κιλκίς)

Ασπρόπυργος-Δίστομο: 2-0
Νεοφυτιάδης, Τριαντάφυλλος, Σανος (Κορινθίας)

Πελλάνα-Βλαχιώτης: 1-2
Λιάρος, Σόβολος (Λακωνίας), Λέκκας (Αργολίδας)

Καλαμάτα-Πάμισος: 1-0
Ρέκκας, Καρβούνης, Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας)

ΑΟΚ Ζακύνθου-Λέρνα:1-0
Γ.μαρκαντωνάτος, Αγ.Πήττας, Ι.Καραλής (Ηλείας)

Παναρκαδικός-Μανδραϊκός: 2-0
Φωκάς, Ανδριανός, Τσιρογιάννης (Αχαϊας).

Bαθμολογία

1.ΚΑΛΑΜΑΤΑ                   53…39-5 /   17-2-2
—————————————————–
2.ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ             51…49-8 /   16-3-2
————————————————
3.ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ            42…37-11 / 13-3-5
4.ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ*   33…23-16/    9-6-5
6.ΑΟ ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ         33…25-16 /   9-6-5
8.ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ*                32…23-9  /    9-5-6
5.ΠΕΛΛΑΝΑ                     32…23-17/    8-8-5
7.ΒΛΑΧΙΩΤΗ                   30…23-31 /   8-3-9
9.ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ           28…30-26 /   8-4-8
————————————————————————-
10.ΔΙΣΤΟΜΟ*                 23…23-22/    6-5-9
11.ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ             22…18-28 /   5-7-9
12.ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ         15…14-26 /  4-3-14
13.ΠΑΜΙΣΟΣ                    7…9-52  /   2-1-18
14.ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ*         2…0-67  /   0-2-17

22η Αγωνιστική
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ
ΠΑΜΙΣΟΣ – ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΑΟ ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ
ΑΜΒΡΥΣΣΕΑΣ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ – ΠΕΛΛΑΝΑ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ
ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ – ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΣ ΔΟΞΑ ΑΣΠΡ
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ – ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ