Βίντεο με φάσεις από τον αγώνα Ερμής Κιβερίου – Πανασιναϊκός και δηλώσεις προπονητών

0
510

Ξεπέρασε το εμπόδιο του Πανασιναϊκού ο Ερμής Κιβερίου και παραμένει συγκάτοικος στην κορυφή με το Ναύπλιο 2017.

Τα ΒΙΝΤΕΟ:

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 20’ όταν από ασθενή απόκρουση του Ρεβίθη σε σέντρα από δεξιά, νέο σουτ του Ταμπούρη -κι αφού η μπάλα βρήκε και στο πόδι του Ρεβίθη- έγινε το 1-0.

Στο 30’ από αριστερά σέντρα του Γιάννου, στο δεύτερο δοκάρι το πλασέ του Μουζακιώτη έξω.

Στο 35’ σέντρα-σουτ του Ζίου, η μπάλα πήρε πορεία προς τα δίχτυα, ο Τσακάλης πρόλαβε μόλις.

Στο δεύτερο ημίχρονο η πίεση από τον Ερμή συνεχίσθηκε και μέσα σε λιγότερο από 10 λεπτά πέτυχε τρία γκολ!

Στο 62’ με πλασέ ο Μουζακιώτης πέτυχε το 2-0.

Στο 68’ σουτ του Μουζακιώτη έξω από την περιοχή και 3-0.

Στο 70’ σέντρα από δεξιά και ο Κουτσοδήμος από το δεύτερο δοκάρι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, για το 4-0.

Ο Πανασιναϊκός κατάφερε να μειώσει στο 83’ με πλασέ του Τοπάλι στη γωνία του Καλαλά, μετά από μπαλιά του Κωστόπουλου.

ΕΡΜΗΣ Κ.(Άρης Σαβούρδος): Καλαλάς- Διαμαντής, Μίλης, Αντωνιάδης, Ζίου- Ισούφη, Ταμπούρης (76’ Τσιούλος), Γιάννος (68’ Τσιώρος)- Μποζιονέλος (62’ Βαρβουλέτος), Μουζακιώτης, Κουτσοδήμος (72’ Φλεβάρης)

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ (Γιαν. Ευθυμίου): Τσακάλης- Κ.Τσίρος (30’ λ.τρ. Γ.Ταμπάκης), Ρεβίθης, Αν.Ταμπάκης, Καλλιάνος (70’ Ρέζντα)- Δ.Καββεζός, Τεμέλκοφ, Καζολιάς- Τοπάλι, Κωστόπουλος, Ν.Τσίρος (55’ Μπιτινής).