Α1 Αργολίδας: Εύκολα ο Ερμής Κιβερίου 4-1 τον Πανασιναϊκό

0
527

Ξεπέρασε το εμπόδιο του Πανασιναϊκού ο Ερμής Κιβερίου και παραμένει συγκάτοικος στην κορυφή με το Ναύπλιο 2017.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 20’ όταν από ασθενή απόκρουση του Ρεβίθη σε σέντρα από δεξιά, νέο σουτ του Ταμπούρη -κι αφού η μπάλα βρήκε και στο πόδι του Ρεβίθη- έγινε το 1-0.

Στο 30’ από αριστερά σέντρα του Γιάννου, στο δεύτερο δοκάρι το πλασέ του Μουζακιώτη έξω.

Στο 35’ σέντρα-σουτ του Ζίου, η μπάλα πήρε πορεία προς τα δίχτυα, ο Τσακάλης πρόλαβε μόλις.

Στο δεύτερο ημίχρονο η πίεση από τον Ερμή συνεχίσθηκε και μέσα σε λιγότερο από 10 λεπτά πέτυχε τρία γκολ!

Στο 62’ με πλασέ ο Μουζακιώτης πέτυχε το 2-0.

Στο 68’ σουτ του Μουζακιώτη έξω από την περιοχή και 3-0.

Στο 70’ σέντρα από δεξιά και ο Κουτσοδήμος απο το δεύτερο δοκάρι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, για το 4-0.

Ο Πανασιναϊκός κατάφερε να μειώσει στο 83’ με πλασέ του Τοπάλι στη γωνία του Καλαλά, μετά από μπαλιά του Κωστόπουλου.

ΕΡΜΗΣ Κ.(Άρης Σαβούρδος): Καλαλάς- Διαμαντής, Μίλης, Αντωνιάδης, Ζίου- Ισούφη, Ταμπούρης (76’ Τσιούλος), Γιάννος (68’ Τσιώρος)- Μποζιονέλος (62’ Βαρβουλέτος), Μουζακιώτης, Κουτσοδήμος (72’ Φλεβάρης)

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ (Γιαν. Ευθυμίου): Τσακάλης- Κ.Τσίρος (30’ λ.τρ. Γ.Ταμπάκης), Ρεβίθης, Αν.Ταμπάκης, Καλλιάνος (70’ Ρέζντα)- Δ.Καββεζός, Τεμέλκοφ, Καζολιάς- Τοπάλι, Κωστόπουλος, Ν.Τσίρος (55’ Μπιτινής).