Α2 Κατηγορία: Ντέρμπι κορυφής στον 2ο όμιλο

    0
    275

     

    Το ντέρμπι κορυφής του 2ου ομίλου ανάμεσα σε Λυγκέα Λυρκείας και Ηρακλής Καρυάς, ξεχωρίζει απο αυτή την 15η αγωνιστική που γίνεται το Σαββατοκύριακο. Και μάλιστα θα το διευθυνει διαιτητής Α΄Εθνικής, ο Βαγγέλης Μανούχος.

     

    Δύσκολη έξοδο έχει και ο πρωτοπόρος του 1ου ομίλου ΑΟ Χώνικα, που πηγαίνει στα Μέθανα.
    Στον 3ο όμιλο οι δυο διεκδικητές της πρωτιάς έχουν φαινομενικά εύκολη αποστολή.
    Το πρόγραμμα:

    1ος Όμιλος

    ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ – ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ
    Κ.Ε. ΠΟΡΟΥ Σάββατο 16/02/19 15:00
    Αθανασόπουλος Β., Τούμπας Σ., Κουκουφιλίππου Ε.

    ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ – ΛΕΥΚΑΚΙΑ
    γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 17/02/19 11:00
    Τσατσούλη Β., Κουτσούκος Γ., Κουτσούκος Ι.

    ΑΧΙΛΛΕΑΣ Φ. – ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ
    γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 17/02/19 15:00
    Κουτσούκος Γ., Τσατσούλη Β., Κουτσούκος Ι.

    ΜΕΘΑΝΑ – ΑΟ ΧΩΝΙΚΑ 2015
    γηπ.ΜΕΘΑΝΩΝ Κυριακή 17/02/19 15:00
    Τσιτουρίδης Π., Παρασκευόπουλος Γ., Μαυροκορδόπουλος Ν.

    Βαθμολογία
    1.ΑΟ ΧΩΝΙΚΑ 2015             36…40-10 / 12-0-2
    ——————————————
    2.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ           34…44-7  /  11-1-2
    3.ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΥΟΥ         29…30-15 /   9-2-3
    4.ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ              25…23-13 /   9-1-4
    5.ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ              19…25-29 /   6-1-7
    6.ΜΕΘΑΝΑ                         19…17-18 /   5-4-5
    7.ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ  19…28-25 /   6-1-7
    8.ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ                  11…13-38 /   3-2-9
    9.ΛΕΥΚΑΚΙΑ                         5…17-40 /   2-2-10
    ————————————————-
    10.ΘΗΣΕΑΣ                         –

    2ος Όμιλος
    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ
    γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Σάββατο 16/02/19 15:00
    Σιαχάμη Α., Μυλωνόπουλος Ν., Τσιλογιάννη Α.

    ΛΥΓΚΕΥΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ
    γηπ.ΛΥΡΚΕΙΑΣ Σάββατο 16/02/19 15:00
    Μανούχος Ε., Λυκομήτρος Ε., Γκουριώτης Κ.

    Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ
    ΔΑΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ Σάββατο 16/02/19 15:00
    Βλάχος Χ., Ελεφάντης Χ., Κορολής Β.

    ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ – Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ
    γηπ.ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ Κυριακή 17/02/19 15:00
    Καπετάνιος Αθ. Π., Μπέγκος Α., Ελεφάντης Χ.

    Βαθμολογία
    1.ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ           34…37-16 /  11-1-2
    —————————————
    2.ΛΥΓΚΕΥΣ ΛΥΡΚΕΙΑΣ         32…41-10 /  10-2-2
    3.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ  30…32-14 /   9-3-2
    4.ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ            24…37-20 /   7-3-4
    5.ΠΡΩΤΕΑΣ                       18…31-24 /   5-3-6
    6.Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ                  15…17-34 /   4-3-7
    7.ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ          15…24-26 /   3-6-5
    8.Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ                15…20-31 /   4-3-7
    9.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜ.         9…17-37 /   2-3-9
    ——————————————–
    10.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ   -8

    3ος Όμιλος
    ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ – ΔΑΝΑΟΙ
    γηπ.ΛΕΡΝΑΣ Κυριακή 17/02/19 10:30
    Αντωνόπουλος Σ., Γκουριώτης Κ., Σιαχάμη Α.

    ΥΔΡΑ – ΠΡΟΙΤΟΣ
    γηπ.ΥΔΡΑΣ Κυριακή 17/02/19 14:00
    Μαρινόπουλος Π., Αργυρόπουλος Α., Γεώργας Κ.

    ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ – ΠΡΟΣΥΜΝΗ
    γηπ.ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Κυριακή 17/02/19 15:00
    Αθανασόπουλος Β., Θεοδώρου Α., Παπαβασιλείου Θ.

    Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Γ.Ο.ΝΑΥΠΛΙΟΥ
    γηπ.ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ Κυριακή 17/02/19 15:00
    Κόλλιας Γ., Τούμπας Σ., Δημούλης Θ.

    ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ
    γηπ.ΔΡΕΠΑΝΟΥ Κυριακή 17/02/19 17:00
    Τριανταφύλλου Ρ., Λυκομήτρος Ε., Μελέτης Α.

    Βαθμολογία
    1.ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ  33…40-18 /  10-3-1
    —————————————————-
    2.ΥΔΡΑ                           30…41-22 /    9-3-2
    3.Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ      25…30-22 /    7-4-3
    4.ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ         23…23-17 /    7-2-5
    5.ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ          21…20-15 /    6-3-5
    6.ΠΡΟΣΥΜΝΗ                  19…29-31 /    5-4-5
    7.ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ          15…22-29 /    4-3-7
    8.ΔΑΝΑΟΙ                       10…23-40 /   3-1-10
    9.ΠΡΟΙΤΟΣ                     10…20-35 /     2-4-8
    ——————————————————–
    10. Α.Γ.Ο.Ν.                     9…12-31 /     2-3-9