Ισόπαλο με 1-1 έληξε το ντέρμπυ της 14ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο μεταξύ του Ατρόμητου Κρανιδίου και του Λυγκέα Λυρκείας.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για την ομάδα της Λυρκείας που υποχώρησε απο την πρώτη θέση, ενω ο Ατρόμητος βρίσκεται 2 βαθμούς πίσω της.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, έχασαν ευκαιρίες να προηγηθούν αφού δύο φορές είδαν την μπάλα να αποκρούεται από τα δοκάρια του Χρυσού. Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο 22΄, όμως το γρήγορο γκολ της ισοφάρισης της Λυρκείας τους αποσυντόνισε . Στο δεύτερο ημίχρονο προσπάθησε να πετύχει το νικητήριο γκολ το οποίο δεν ήρθε .

Στο 18΄ πολύ μεγάλη διπλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους να ανοίξουν το σκορ όταν ο Κούσης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή σημάδεψε το αριστερό δοκάρι του Χρυσού και στην επαναφορά ο Μπίμπας με νέο σουτ έστειλε την μπάλα στο ίδιο δοκάρι!
Στο 22΄ ο Χαλούβας με πολύ ωραία ενέργεια μέσα στην περιοχή των φιλοξενούμενων απέφυγε δύο αμυντικούς και με πλασέ άνοιξε το σκορ 1-0.
Άμεση ήταν οι απάντηση των φιλοξενούμενων έξι λεπτά αργότερα (28΄), όταν ο Γ.Μαρούσης με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-1.

Στο 38΄ μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο όταν ο Μπίμπας με διαγώνιο σουτ έξω από την περιοχή ανάγκασε τον Χρυσό να αποκρούσει δύσκολα , η μπάλα έφτασε στον Κούση πού σούταρε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
Στο 44΄ κεφαλιά του Γ.Μαρούση η μπάλα άουτ.
Στο 63΄δυνατό σουτ του Κούση έξω από την περιοχή, η μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Ψωμάς): A.Kala, Κοντοβράκης, Καράι, Βλάχος, Π.Σκαλτσάς, Τσούλπι, Κ.Kala, Χαλούβας, Κούσης, Ταραγκίνι, Μπίμπας (86΄Ε.Σκαλτσάς).
ΛΥΓΚΕΑΣ (Δ.Καπαρέλος): Χρυσός, Αποστόλου,Π.Μαρούσης (86΄Μοσχογιάννης), Ψύχος, Παπαγεωργόπουλος- Nanaj (40΄ Jamagidje), Αντωνόπουλος (75΄Σταθόπουλος), Γ.Μαρούσης, Τζανέτος, Γ.Μαρούσης (89΄Γιαννούλης), Κώνστας.