Ουσιαστικά η Ερμιονίδα δεν βρέθηκε καν στο Βλαχιώτη, όπου υποχρεώθηκε σε ήττα με 2-0 απο τον τοπικό Αστέρα, ο οποίος δίνει την μάχη για παραμονή στην κατηγορία.

Ουσιαστικά αδιάφορη βαθμολογικά η Ενωση, δέχθηκε ενα γκολ στο 24′ και ενα στις καθυστερήσεις, απο τον Κράσι.
Απάντηση δεν ήρθε ποτέ και είναι χαρακτηριστικό της συνολικής εικόνας οτι απο το ημίχρονο ο Κολιτσιδάκης προχώρησε σε τρείς αλλαγές! Ενω στο 70′ πήρε χρόνο συμμετοχής στην Γ’ Εθνική και ο Παύλου.

Ο απολογισμός των φιλοξενούμενων είναι όλος κι όλος δυο σουτ του Τριμπόνια, ενα σε κάθε ημίχρονο, με την μπάλα να φεύγει άουτ.

ΑΣΤΕΡΑΣ Βλαχιώτη (Μπάμπης Πετρίδης) : Λαμπρόπουλος, Παναγόπουλος , Καρνιάτης, Κολλιάκος, Κότσαλης,  Κακιώνης, Πούφλης (Μπιάζης),  Λεϊμονίτης, Kράσι, Σαμπατάκος ( Παναγόπουλος),  Χρήστου.

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Αθ.Κολιτσιδάκης): Αλευράς- Τζιέρης, Βιρβίλης, Μπιμπισίδης, Σαμαράς (46′ Βασιλέρης)- Κορνελάτος, Γεωργακόπουλος- Πούτση (46′ Σαλταπίδας)- Τριμπόνιας, Νικολούδης (46′ Κάλα), Νικολόπουλος (70′ Παύλου).