Με 3-1 επικράτησε ο Αστέρας Δρεπανιακός του Ποσειδώνα Διδύμων και σε συνδυασμό με τις απώλειες του Ατρομήτου και της Κορωνίδας, ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Ο Αστέρας ξεκίνησε πιεστικά απο την αρχή, προσπάθησε να σκοράρει, είχε κατοχή μπάλας και ευκαιρίες.

Στο 10′ απο μπαλιά του Δήμα ο Βλάχος, πλάσαρε η μπάλα κόπηκε πριν τη γραμμή.
Στο 15′ κεφαλιά του Γέωργα σταμάτησε ο Μαμουτάι. Στο 18′ σουτ του Βερβενιώτη, πάλι επενέβη ο Μαμουτάι.
Στο 22′ ο Ταραντίλης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

Ο Ποσειδώνας προσπάθησε να βγει στις αντεπιθέσεις με κύριο εκφραστή τον Σαλλάκου, ο οποίος στο 8′ δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά και στο 13′ έκοψε για τον Προσίλη τον οποίο όμως πρόλαβε ο Αραμπός.

Και στο 25′ έγινε το 0-1. Ο Σαλλάκου απο πλάγια έκοψε για τον Προσίλη κι αυτός σκόραρε.
Η απάντηση των γηπεδούχων στο 37′ με σουτ του Ταραντίλη έξω απο την περιοχή που κατέληξε στη γωνία του Μαμουτάι.
Και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, απο κόρνερ του Δήμα και κεφαλιά του Γκιαούρη είχαμε το προβάδισμα για τον Αστέρα με 2-1.

Πάλι πιεστικός στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας, που είχε δυο καλές ευκαιρίες. Η μια με τον Βλάχο που δεν κατάφερε να νικήσει με πλασέ τον Μαμουτάι. Η άλλη με τον Βερβενιώτη στο 65′, που απο κόρνερ και με σχεδόν κενή εστία έστειλε τη μπάλα άουτ.

Στην επόμενη φάση, στο 68′ ο Δήμας κέρδισε πέναλτι, το κτύπησε ο Γκιαούρης, ο Μαμουτάι απέκρουσε και ο επερχόμενος Χριστόπουλος πέτυχε το 3-1.

Άλλη μια σημαντική ευκαιρία για τον Αστέρα στο 75′ όταν ο Δήμας έβγαλε τον Χριστόπουλο τετατετ, αλλά ο Μαμουτάι απέκρουσε.

Σε αυτό το δεύτερο ημίχρονο ο Ποσειδώνας είχε ενα σουτ με τον Τρέσα και ενα πλασέ αδύναμο του Ε.Προσίλη πάνω στον Αραμπό.

Πάντως, οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται έντονα για την διαιτησία του Καπετάνιου υποστηρίζοντας πως ήταν αδικαιολόγητες οι καθυστερήσεις των 5′ στο πρώτο ημίχρονο, όταν και έγινε το 2-1. Επίσης στη φάση του 3-1, οτι δεν υπάρχει πέναλτι, αλλά και στη συνέχεια ο σκόρερ είχε μπεί στην περιοχή πριν ακόμη το κτυπήσει ο Γκιαούρης, χωρίς διαιτητής και επόπτης να δείξουν κάτι.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡ. (Α.Καχριμάνης): Αραμπός- Μαούρης (80′ Ντόι), Γεώργας, Γκιαούρης, Σέρφας (60′ Μελάνης)- Μανδύλης, Μπούζντρα (73′ Φιλίνης)- Δήμας-Βερβενιώτης, Βλάχος (65′ Χριστόπουλος), Ταραντίλης.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Βασ.Οψιμούλης): Μαμουτάι- Μούγιος, Οικονομόπουλος, Μπάρδης (30′ λ.τρ. Μπροδήμας)- Ν.Αποστόλου, Δ.Προσίλης, Α.Κονδύλης (65′ Ε.Προσίλης- 72′ Οικονομόπουλος)-Τρέσα, Σ.Κονδύλης, Δήμιζας (85′ Χρ.Προσίλης)- Σαλλάκου.