Α1 Αργολίδας: Σκόραρε πρώτος ο Αριστέας και το κράτησε απέναντι στον Πανναυπλιακό

0
504

Την δεύτερή του μόλις νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε σήμερα ο Αριστέας, που επικράτησε με 1-0 του Πανναυπλιακού. Μια νίκη που του αναπτερώνει τις όποιες ελπίδες να παλέψει για την παραμονή.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε στο 14′ ο Μαμμωνάς με πλασέ, αξιοποιώντας γύρισμα του Κουτσούκου.
Από κει και μετά ο Πανναυπλιακός ανέλαβε την πρωτοβουλία, πίεσε, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
Ο δε Αριστέας, κλείσθηκε για να διαφυλάξει το πολύτιμο γκολ και έψαξε μια-δυο αντεπιθέσεις.
Η πιο αξιόλογη φάση για τον Πανναυπλιακό στο πρώτο ημίχρονο , στο 2′ όταν σουτ του Γιωργή βρήκε το δοκάρι του Φατούρου.

Για τον Αριστέα, στο 35′ σουτ του Παναγιωτόπουλου σταμάτησε ο Ιμεράι.
Και στο δεύτερο ημίχρονο πίεσε ο Πανναυπλιακός, με τους Μιχαλόπουλο, Μουταβελή και Γιωργή να έχουν απο δυο-τρεις ευκαιρίες ο καθένας. Κορυφαία το δοκάρι του Κίρκου στο 85′.

Πάντως οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι στο 78′
Για τους γηπεδούχους, στο 65′ από σέντρα του Παναγιωτόπουλου, ο Κουτσούκος σε θέση βολής, αλλά έβγαλε στη γωνία του ο Ιμεράι.

ΑΡΙΣΤΕΑΣ (Απ.Κατσάς):Φατούρος- Γρίβας, Καρατζούλης, Σουλελές, Κυριακόπουλος- Αραμπός, Δεδεμπίλης, Παναγιωτόπουλος- Κουτσούκος (88′ Μαυρόγιαννης),Μαμμωνάς, Τσαγκάρης (80′ Σκαρπέτζος).
ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ (Β.Μπάρδης- Δ.Ψαθάς): Ιμεράι- Κουγιάς (10′ λ.τρ. Τσαβδαράς- 62′ Μπεντούλη), Παπαδημητρίου, Τσακνάκης, Μπρέγιανος- Μανιφάβας, Γιωργή, Παπαμάρκου (60′ Κίρκος)- Μουταβελής (80′ Βλασίδης), Ντόκος, Μιχαλόπουλος.