Α1 Αργολίδας: Άτυχη η Κορωνίδα Κοιλάδας έχασε στο 90′ απο τον Ατρόμητο Παναριτίου

0
550

Καλύτερη μεν η Κορωνίδα Κοιλάδας, αλλά για άλλη μια φορά δεν κερδίζει ο καλύτερος. Ο Ατρόμητος αφου δεν δέχθηκε γκολ απο τους φιλοξενούμενους, με αντεπίθεση στο τέλος πήρε τους τρείς πόντους.

Δεν εμφανίσθηκε καλός ο Ατρόμητος και ειδικά μετά την αποχώρηση του Γκολέμη λόγω τραυματσμού, οπισθοχώρησε και περίμενε την Κορωνίδα, η οποία είχε την κατοχή μπάλας και δημιούργησε ευκαιρίες.

Στο 3′ απο γύρισμα του Μπάζου ο Σχοινάς απο κοντά έστειλε τη μπάλα πάνω στον Πιττερό.
Στο 30′ πάλι ο Σχοινάς σε θέση βολής έστειλε τη μπάλα έξω.
Στο 35′ η σειρά του Μπάζου να αστοχήσει.

Και στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία έως περίπου το 70′ όταν κι άρχισαν να κουράζονται. Τότε το παιγνίδι άνοιξε αφου και ο Ατρόμητος προσπάθησε να βγει πιο μπροστά και στα τελευταία λεπτά κρίθηκε το αποτέλεσμα. Μοιραίος ο Σχοινάς που έχασε τετατετ και στην αντεπίθεση έγινε το 1-0.

Στο 55′ απο κόρνερ, κεφαλιά του Σχοινά έσκασε στο έδαφος και στην συνέχεια έβγαλε κόρνερ ο Πιττερός.
Στο 70′ νεα κεφαλιά του Σχοινά πάλι ο Πιττερός, στο 75′ πλασέ του Μπάζου απο πλάγια, έξω.
Στο 80′ απο κόρνερ, γυριστό σουτ του Λιαγκρή στο δοκάρι.

Και στο 89′ απο λάθος γύρισμα του Μπούρη, έκλεψε ο Σχοινάς και προχώρησε κατά μέτωπο, πλάσαρε αλλά ο Πιττερός απέκρουσε. Αμέσως βγήκε η αντεπίθεση, ο Μουράτης με τον Κοσμά πήγαν στη μπάλα , κανείς τους δεν την βρήκε, αυτή πέρασε και ο Σαρακινιώτης σχεδόν απο μηδέν γωνία έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Εξαλλοι οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων, ενω απο την άλλη οι της Κορωνίδας διαμαρτύρονται για επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακά τους.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Ν.Μητροσύλης):Πιττερός- Δ.Μιχαλόπουλος, Προύντζος, Σ.Γκολέμης (26′ λ.τρ. Τζάς) Γκριτζάλης- Μπούρης, Λιαγκρής, Σαρακινιώτης- Δανομάρας (78′ Θ.Γκολέμης), Κοσμάς, Οψιμούλης.
ΚΟΡΩΝΙΔΑ (Αθ.Τσιρόπουλος):Μουράτης- Λάμπρου, Ντένιελ, Οψιμούλης, Τσούνη (88′ Τσιάλαφος)- Μέγας, Τσίτση, Στ.Μπάζος – Παπασταύρου, Σχοινάς, Κ.Μπάζος (68′ Κουτσαύτης).