Α2 Κατηγορία: Ντέρμπι κορυφής στον 3ο όμιλο ανάμεσα σε Θύελλα Σκαφιδακίου-Υδρα

0
292

 

Δύσκολο αγώνα έχει ο πρωτοπόρος του 1ου ομίλου Ποσειδώνας Πόρου, στο γήπεδο Προσύμνης όπου θα αντιμετωπίσει τον Αχιλλέα Φιχτύου. Μια μέρα πριν, ο δεύτερος ΑΟ Χώνικα υποδέχεται τον Δυοβουνιώτη κι ελπίζει να σκαρφαλώσει στην κορυφή.

Αγωνία για την κορυφή και στον 2ο όμιλο, όπου ο Λυγκέας υποδέχεται στην Λυρκεία τον Πορτοχελιακό, ενω ο Ηρακλής Καρυάς πηγαίνει στην Μιδέα. Μετά την ήττα του στο Κρανίδι, ο Ηρακλής έκανε το μεγάλο βήμα κι απέκτησε τον έμπειρο επιθετικό Νίκο Καραβιά, δείχνοντας έτσι την πρόθεσή του να διεκδικήσει ως το τέλος την άνοδο.

Και τέλος, το απόλυτο ντέρμπι του 3ου ομίλου γίνεται στις 2μμ της Κυριακής, με την Θύελλα Σκαφιδακίου να υποδέχεται την Υδρα.

Το πρόγραμμα:

1ος Όμιλος
ΑΟ ΧΩΝΙΚΑ 2015 – ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ
ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Σάββατο 02/02/19 15:00
Κουτσούκος Γ., Παρασκευόπουλος Γ., Τούμπας Σ.

ΜΕΘΑΝΑ – ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ
ΜΕΘΑΝΩΝ Κυριακή 03/02/19 15:00
Μαρινόπουλος Π., Αργυρόπουλος Α., Κορολής Β.

ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ – ΛΕΥΚΑΚΙΑ
ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ Κυριακή 03/02/19 15:00
Θεοδώρου Α., Αθανασόπουλος Β., Ελεφάντης Χ.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Φ. – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ
ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 03/02/19 15:30
Τσιτουρίδης Π., Ρούσσης Σ., Τσατσούλη Β.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ    31 / 10-1-1 / 38-5
———————————————–
2.ΑΟ ΧΩΝΙΚΑ 2015      30 / 10-0-2 / 35-10
3.ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ       22 /   8-1-2 / 21-9
4.ΑΧΙΛΛΕΑΣ Φ.           20 /   6-2-3 / 26-14
5.ΜΕΘΑΝΑ                  18 /  5-3-4 / 15-15
6.ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡ.  16 /   5-1-6 / 24-20
7.ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ      13 /   4-1-7 / 13-23
8.ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ          10 /   3-1-8 / 12-32
9.ΛΕΥΚΑΚΙΑ                 5 /   2-2-8 / 12-32
———————————————————
10.ΘΗΣΕΑΣ –

*Ο ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ και τα ΛΕΥΚΑΚΙΑ έχουν απο -3 βαθμούς

2ος Όμιλος
ΛΥΓΚΕΥΣ – ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ
ΛΥΡΚΕΙΑΣ Σάββατο 02/02/19 15:00
κουριώτης Κ., Αργύρης Ι., Μπέγκος Α.

ΠΡΩΤΕΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ
ΛΕΡΝΑΣ Κυριακή 03/02/19 11:00
Κατσώνας Χ., Κόλλιας Δ., Γεώργας Κ.

Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ
ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Κυριακή 03/02/19 11:00
Νώτης Χ., Κάτσουδας Π., Καπετάνιος Αθ. Π.

ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ – Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ
ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 03/02/19 13:00
Τσατσούλη Β., Τσιτουρίδης Π., Ρούσσης Σ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ           30 / 10-0-2 / 33-13
———————————————-
2.ΛΥΓΚΕΥΣ                        30 / 10-0-2 / 39-8
3.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ  28 /  9-1-2 / 30-12
4.ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ            20 /  6-2-4 / 28-19
5.ΠΡΩΤΕΑΣ                       17 /  5-2-5 / 28-20
6.Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ                  14 /  4-2-6 / 15-30
7.ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ          11 /  2-5-5 / 19-23
8.Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ               11 /   3-2-7 / 15-29
9.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜ.        9 /   2-3-8 / 17-29
———————————————-
10.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ -2 /  1-1-11 / 11-52

 

3ος Όμιλος
Α.Γ.Ο.Ν. – ΠΡΟΙΤΟΣ
ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Σάββατο 02/02/19 15:00
Τσιτουρίδης Π., Κόλλιας Δ., Κουκουφιλίππου Ε.

ΔΑΝΑΟΙ – ΠΡΟΣΥΜΝΗ
ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ Κυριακή 03/02/19 11:00
Αθανασόπουλος Β., Θεοδώρου Α., Ελεφάντης Χ.

ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ – ΥΔΡΑ
ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Κυριακή 03/02/19 14:00
Καπετάνιος Εμ. Π., Νώτης Χ., Κάτσουδας Π.

Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ
ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ Κυριακή 03/02/19 15:00
Μαυροκορδόπουλος Ν., Μπούκουρα Μ., Φιλιππόπουλος Κ.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ – ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ
ΔΡΕΠΑΝΟΥ Κυριακή 03/02/19 17:30
Κόλλιας Δ., Κατσώνας Χ., Παρασκευόπουλος Γ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦ.         27 /  8-3-1 / 34-16
————————————————-
2.ΥΔΡΑ                       27 /  8-3-1 / 36-17
3.ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ    22 /  7-1-4 / 21-13
4.ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ     20 /  6-2-4 / 20-14
5.Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ  19 / 5-4-3 / 23-21
6.ΠΡΟΣΥΜΝΗ              19 / 5-4-3 / 26-24
7.ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ      15 / 4-3-5 / 22-23
8.ΔΑΝΑΟΙ                    7 /  2-1-9 / 18-36
9.ΠΡΟΙΤΟΣ                  6 /  1-3-8 / 18-34
———————————————————–
10.Α.Γ.Ο.Ν.                 5 /  1-2-9 / 10-30