Α1 Αργολίδας: Με γκολ του Χατζόπουλου ο Φοίνικας επικράτησε των Σπετσών

0
494

Με σύνθεση ανάγκης και μόλις 11 παίκτες παρουσιάσθηκε η ομάδα των Σπετσών, παρόλα αυτά είχε ενα καλό πρώτο 20λεπτο και είχε δυο ευκαιρίες. Στην συνέχεια ο Φοίνικας κυριάρχησε, πέτυχε το γκολ, είχε ευκαιρίες, αλλά το σκορ δεν άλλαξε.

Η ομάδα της Επιδαύρου πέτυχε γκολ στο ημίωρο, είχε κι άλλες ευκαιρίες, όμως το σημαντικό
είναι πως αυτή την φορά δεν δέχθηκε γκολ.

Στο 10′ απο σέντρα του Σκαβάτσου, ο Ερέκι έπιασε την κεφαλιά απο τη μικρή περιοχή, για να διώξει σε κόρνερ ο Χατζηφόρος.

Στο 15′ ατομική προσπάθεια του Ερέκι και το σουτ του απέκρουσε σε κόρνερ ο Χατζηφόρος.
Ακολούθησαν ευκαιρίες απο Γεωργιόπουλο, Χατζόπουλο και στο 30′ έγινε το 1-0. Προσπάθεια  και γύρισμα του Γεωργίου και παράλληλο γύρισμα, απο το δεύτερο δοκάρι ο Χατζόπουλος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 35′ απο κάθετη του Γεωργίου ο Χατζόπουλος έπιασε γυριστό σουτ λίγο έξω.
Στο 40′ παράλληλη μπαλιά του Γεωργίου, απέκρουσε ο Κορωνάκης στη γραμμή.
Στο 45′ απο γέμισμα του Καπετανκωνσταντή και μπέρδεμα των αντίπαλων αμντικών, ο Γεωργίου βρέθηκε με τη μπάλα στη μικρή περιοχή, αλλά έστειλε τη μπάλα στα πόδια του Κορωνάκη.

Στο 50′ απο δεξιά ο Χατζόπουλος πλάσαρε έξω. Στο 56′ πάλι ο Χατζόπουλος σούταρε ελάχιστα έξω απο την κλειστή γωνία. Τέλος, σε γύρισμα του Γεωργίου, ο Δρούγκας πλάσαρε βιαστικά έξω απο την εστία.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν στα τελευταία λεπτά να απειλήσουν. Είχαν ενα σουτ του Ζώη που επιασε ο Χατζηφόρος και μια κεφαλιά με τον Παπαδέα σε σέντρα του Ερέκι, έδιωξε σε κόρνερ ο Χατζηφόρος.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Δ.Κρεμμύδας):Χατζηφόρος- Κωστόπουλος, Λιμνιάτης, Καπετανκωνταντής,
Μπερμπατιώτης- Καραμπέτσος, Δρούγκας, Ντόκο- Γεωργιόπουλος (75′ Μέτσκα), Χατζόπουλος, Γεωργίου.
ΣΠΕΤΣΕΣ (Μ.Μπαλαγιάννης):Κορωνάκης- Ζάχου, Παπαδέας, Βελιώτης, Σκαβάτσος- Βώκος, Τρόκσι, Σιδέρης, Μπαλτάς, Ερέκι, Ζώης.