Α2 Αργολίδας: Εύκολη νίκη για τον Λυγκέα Λυρκείας με 3-0

0
327

Με το δεξί ξεκίνησε η ομάδα της Λυρκείας τις υποχρεώσεις της για το 2019. Στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Αστερίωνα Ινάχου επιβλήθηκε με σκορ 0-3.

Πρίν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό ο συνήθης ύποπτος Χρ.Κώνστας άνοιξε το σκορ με σουτ μέσα απο την περιοχή, μετά απο σέντρα του Αποστόλου απο δεξιά.

Στο 13 ο Μαρούσης Κ. μετά απο ωραία προσπάθεια απο δεξιά ανατράπηκε απο αντίπαλο μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής έδειξε πέναλτι, την εκτέλεση ανέλαβε ο Σωτήρης Παπαγεωργόπουλος και έκανε το 0-2 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο χάθηκαν πολλές ευκαιρίες για γκολ από τους επιθετικούς του Λυγκέα, αλλά και ο αντίπαλος τερματοφύλακας δεν επέτρεψε να ξεφύγει το σκορ.

Στο 68′ ο Παν. Μαρούσης από αριστερά έβγαλε σέντρα και πριν προλάβει ο Κώνστας να πλασάρει η μπάλα χτύπησε σε αντίπαλο αμυντικό και κατέληξε στην εστία και έτσι έγινε το τελικό 0-3.

ΛΥΓΚΕΑΣ (Δ.Καπαρέλος): Χρυσός, Π.Μαρούσης, Αποστόλου, Ψύχος, Παπαγεωργόπουλος- Αντωνόπουλος (60′ Δαγρές), Γ.Μαρούσης, Τζαννέτος (60′ Μοσχογιάννης), Τζαμακίτζε (55′ Σταθόπουλος), Κ.Μαρούσης, Κώνστας (75′ Γιαννούλης).