Α1 Αργολίδας: 4 γκολ σε 29’ και νικητής ο Ατρόμητος Παναριτίου επι των Σπετσών

0
443

Με το σκορ να διαμορφώνεται μέσα στην πρώτη μισή ώρα στις Σπέτσες, ο Ατρόμητος Παναριτίου ήταν ο μεγάλος νικητής (3-1).

Ονειρώδες ξεκίνημα για τους φιλοξενούμενους, αφου στο 1’ ο Οψιμούλης βγήκε απο πλάγια αλλά δεν γύρισε σωστά. Η ίδια φάση επαναλήφθηκε στο 2’, αυτή τη φορά ο επιθετικός του Ατρομήτου βρήκε τον Δανομάρα μέσα στη περιοχή κι αυτός νίκησε τον Κορωνάκη.

Στο 10’ ο Κοσμάς έφυγε στην κόντρα και πέτυχε το 0-2.

Στο 21’ συνδυασμός ανάμεσα σε Ερέκι-Σιδέρη, ο πρώτος βγήκε μόνος απέναντι στον Πιττερό και μείωσε σε 1-2.

Στο 29’ νεα γρήγορη επίθεση απο τον Ατρόμητο και σέντρα, ο Κορωνάκης δεν βρήκε τη μπάλα, ο Λιαγκρής την έστειλε στο δοκάρι και στα δίχτυα.

Εκτός των γκολ, στο πρώτο ημίχρονο ο Κοσμάς είχε ενα σουτ λίγο έξω και απο συνδυασμό Τσάνα, Ερέκι, Ζώη, ο τελευταίος πλάσαρε έξω.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο ματς και είχαν σουτ του Τσάνα που απέκρουσε ο Πιττερός και στο 50’ κέρδισαν πέναλτι. Σε γύρισμα του Τσάνα και σουτ του Βώκου η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού. Το πέναλτι κτύπησε ο Ερέκι, αλλά ο Πιττερός έπεσε αριστερά και το απέκρουσε.

Επίσης ο Πιττερός απέκρουσε ενα σουτ του Τσάνα στη γωνία. Μια κεφαλιά του Παπαδέα πέρασε λίγο έξω και σε σέντρα του Ζάχου ο Ζώης δεν πρόλαβε για λίγο.

Ο Ατρόμητος ουσιαστικά απείλησε μια φορά στην κόντρα με τον Οψιμούλη, τον οποίο όμως πρόλαβαν

ΣΠΕΤΣΕΣ (Μ.Μπαλαγιάννης): Κορωνάκης- Ζάχου, Παπαδέας, Σουλιάς, Παπανδρέου- Βώκος, Τρόκσι (29’ λ.τρ. Τσάνας), Σιδέρης, Σκαβάτσος, Ερέκι, Ζώης (88’ Μπαλτάς)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Ν.Μητροσύλης): Πιττερός- Δ.Μιχαλόπουλος, Εμ.Μιχαλόπουλος (56′ Προύντζος), Σ.Γκολέμης, Γκρίτζαλης- Μπούρης, Σαρακινιώτης, Λιαγκρής- Δανομάρας (82’ Γκολέμης), Κοσμάς (46’ λ.τρ. Τζας), Οψιμούλης.