Α1 Αργολίδας: Με 3 γκολ του Ταραντίλη ο Αστέρας Δρεπανιακός διέλυσε τον Αριστείωνα

0
674

Καταιγιστικός ο Αστέρας, έχοντας τον Ταραντίλη σε εξαιρετική κατάσταση, σκόρπισε τον Αριστείωνα με το βαρύ 5-0. Ενα σκορ που μαρτυρά ταμεγάλα αμυντικά προβλήματα της ομάδας του Λυγουριού.

Παρόλα αυτά, τα ξεκινήματα των ημιχρόνων, δεν προϊδέαζαν για το τι θα επακολουθούσε, αφου ήταν ισορροπημένα απο τις δυο ομάδες.

Στο 20’ όμως ο Μπούζντρα έκλεψε μια μπάλα, ο Βλάχος πέρασε κάθετη και μετά ήταν εύκολη υπόθεση για τον Ταραντίλη να πλασάρει τον Πνευματικό.

Πριν συνέλθουν οι φιλοξενούμενοι, στο 25’ απο κόρνερ και κακή απομάκρυνση απο αμυντικό, ο Βερβενιώτης σχεδόν απο το σημείο του πέναλτι με σουτ έκανε το 2-0.

Στο 35’ απο φάουλ του Γκιαούρη, σχεδόν εξ επαφής ο Ρεβίθης έστειλε τη μπάλα μόλις άουτ.

Ο Αριστείωνας προσπάθησε να μπει στο παιγνίδι στην επανάληψη και για ενα περίπου 20λεπτο έψαξε το γκολ. Είχε δε, στο 64’ οριζόντιο δοκάρι απο κεφαλιά του Οψιμούλη και στην συνέχεια έδιωξαν οι αμυντικοί.

Απο κει και μετά όμως, όποτε οι γηπεδούχοι κέρδισαν τη μπάλα μπορούσαν να φτάσουν εύκολα μέχρι τον Πνευματικό.

Στο 70’ ο Ρεβίθης πέρασε κάθετα στον Ταραντίλη, αυτός απο τη μικρή περιοχή πλάσαρε και έκανε το 3-0.

Στο 75’ συνδυασμός Δήμα-Ταραντίλη και ο δεύτερος που βγήκε τετατετ με πλασέ το 4-0.

Στο 80’ απο αριστερά ο Δήμας με ατομική προσπάθεια πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και πέτυχε το 5-0.

Στο 84’ ο Χριστόπουλος βγήκε τετατετ απο μπαλιά του Μερτζάνη αλλά σούταρε έξω, στο 85’ απο μπαλιά του Ταραντίλη, πάλι ο Χριστόπουλος σε θέση για σουτ, αλλά με τάκλιν έσωσε ο Γαλάνης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡ (Α.Καχριμάνης):Αραμπός- Μαούρης, Ρεβίθης Γκιαούρης, Βερβενιώτης- Μπούζντρα, Μανδύλης, Δήμας (82’ Μερτζάνης)- Ταραντίλης, Βλάχος (72’ Χριστόπουλος), Σοροβίγκας (70’ Μελάνης).

ΑΡΙΣΤΕΙΩΝ (Π.Κοντός): Πνευματικός- Διδασκάλου, Αλεξανδρόπουλος, Γαλάνης, Πίτρης- Ρούμπος (46’ Μπέκας), Καραμάνος (80’ Ρέκκας), Μαρκάκης- Καζάς (60’ Οψιμούλης), Λούκας, Νέτζα.