Α2 Κατηγορία: 14 παιγνίδια στο πρόγραμμα αυτό το Σαββατοκύριακο

0
223

 

Με 14 παιγνίδια συνεχίζεταιτο πρωτάθλημα της Α2 αυτό το Σαββατοκύριακο και στους τρείς ομίλους.

 

Με βάση το πρόγραμμα δεν προβλέπονται εκπλήξεις στην κορυφή των ομίλων, εκτός απο το 1ο όπου υπάρχει το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα σε Χώνικα και Αχιλλέα Φιχτύων. Ο τυπικά γηπεδούχος ενισχύθηκε σημαντικά τις τελευταίες ημέρες με τον Μαυρόγιαννη απο τον Ατρόμητο Παναριτίου, που είναι ικανός σκόρερ κι αυτό δείχνει την διάθεσή της ομάδας να διεκδικήσει την άνοδο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:

1ος Όμιλος
ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ
ΔΑΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ Σάββατο 19/01/19 15:00
Τσιτουρίδης Π., Μυλωνόπουλος Ν., Κουτσούκος Ι.

ΑΟ ΧΩΝΙΚΑ 2015 – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΥΟΥ
γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 20/01/19 11:00
Νώτης Χ., Καπετάνιος Αθ. Π., Κορολής Β.

ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ – ΜΕΘΑΝΑ
γηπ.ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ Κυριακή 20/01/19 15:00
Τσιτουρίδης Π., Καρύκη Μ., Μελέτης Α.

ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ – ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ
ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ Κυριακή 20/01/19 15:00
Σκιαδάς Δ., Στατεράς Π., Τσατσούλη Β.

Βαθμολογία
1.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ           24…28-3 /   8-0-1
———————————————————
2.ΑΟ ΧΩΝΙΚΑ 2015             24…28-10 / 8-0-2
3.ΜΕΘΑΝΑ                         18…15-11 /  5-3-2
4.ΑΧΙΛΛΕΑΣ Φ.                   17…24-13 / 5-2-2
5.ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ              16…15-8   / 6-1-2
6.ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ  12…17-17 / 4-0-6
7.ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ              10…11-18 / 3-1-6
8.ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ                  10…11-23 / 3-1-6
9.ΛΕΥΚΑΚΙΑ                        5….8-24  /  1-2-6
————————————————————
10.ΘΗΣΕΑΣ                         –

2ος Όμιλος

ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ – ΛΥΓΚΕΥΣ
ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Σάββατο 19/01/19 15:00
Ζώης Μ., Βαρελά Β., Καρύκη Μ.

Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ
ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ Σάββατο 19/01/19 15:00
Ρούσσης Σ., Κυριακίδης Χ., Κουκουφιλίππου Ε.

ΠΡΩΤΕΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ
ΛΕΡΝΑΣ Κυριακή 20/01/19 10:30
Κουτσούκος Γ., Αθανασόπουλος Β., Δαγρέ Μ.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ – ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ
ΛΥΡΚΕΙΑΣ Κυριακή 20/01/19 14:00
Αθανασόπουλος Β., Κουτσούκος Γ., Δαγρέ Μ.

Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ
ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Κυριακή 20/01/19 15:00
Αντωνόπουλος Σ., Θεοδώρου Α., Παπαβασιλείου Θ.

1.ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ            24…27-10 /  8-0-1
———————————————————————
2.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ   22…26-11 /  7-1-2
3.ΛΥΓΚΕΥΣ ΛΥΡΚΕΙΑΣ          21…30-8   /  7-0-2
4.ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ             19…26-16 /  6-1-3
5.Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ                    14…14-25 /  4-2-4
6.ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΓΟΥΣ            13…19-16 /  4-1-4
7.ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ            7….15-17 /  1-4-4
8.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜ          5….13-25 /  1-2-7
9.Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ                  5….9-25  /  1-2-6
—————————————————————–
10.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ   -2…11-37  /  1-1-7

3ος Όμιλος
ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ – ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ
γηπ.ΔΡΕΠΑΝΟΥ Σάββατο 19/01/19 15:00
Αθανασόπουλος Β., Κόλλιας Δ., Παρασκευόπουλος Γ.

ΔΑΝΑΟΙ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ
ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ Κυριακή 20/01/19 11:00
Τσατσούλη Β., Στατεράς Π., Σκιαδάς Δ.

Α.Γ.Ο.Ν. – ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ
γηπ.ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Κυριακή 20/01/19 11:00
Θεοδώρου Α., Αντωνόπουλος Σ., Παπαβασιλείου Θ.

ΠΡΟΣΥΜΝΗ – ΥΔΡΑ
γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 20/01/19 14:00
Καπετάνιος Αθ. Π., Νώτης Χ., Κορολής Β.

Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΠΡΟΙΤΟΣ
γηπ.ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ Κυριακή 20/01/19 15:00
Κόλλιας Γ., Φιλιππόπουλος Κ., Κουτσούκος Ι.

Βαθμολογία
1.ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ      24…30-12 /  7-3-0
————————————————————
2.ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ             22…20-10 /  7-1-2
3.ΥΔΡΑ                               21…28-14 /  6-3-1
4.ΠΡΟΣΥΜΝΗ                      18…22-17 /  5-3-2
5.Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ          15…17-18 /  4-3-3
6.ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ              14…14-12 /  4-2-4
7.ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ              11…19-21 /  3-2-5
8.ΔΑΝΑΟΙ                            7….17-30 /  2-1-7
9.ΠΡΟΙΤΟΣ                          5….16-29 /  1-2-7
———————————————————-
10.Α.Γ.Ο.Ν.                          2….8-28  /   0-2-8