Η Δάφνη Δαφνίου ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι με τον Οίακα Ναυπλίου. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ για τρία δεκάλεπτα, αλλά στο τελευταίο η Δάφνη κατάφερε να χτίσει μια διαφορά και τελικά πήρε τη νίκη με 78-65.

Μαζί με τη Δάφνη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται και ο Τρίτωνας, ο οποίος νίκησε τον Παπάγου εντός έδρας με 87-79

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 78-65

Η ομάδα του Κωνσταντινίδη εκμεταλλεύτηκε τα γρήγορα πόδια των περιφερειακών της, και χτυπώντας με πολλά ρήγματα πάνω στους ψηλούς του Οίακα επέβαλε τον ρυθμό της, χτίζοντας ουσιαστικά μια διαφορά ασφαλείας στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν οριακό, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν μάλιστα σε 25-25 με βολές του Μπουρτσουκλή μετά από κερδισμένο αντιαθλητικό φάουλ, και να προσπερνούν με 25-27 στο 14′ με τον Αναγωνστόπουλο.

Ο Πελεκάνος με 1/2 βολές ισοφάρισε ξανά σε 32-32, με τον Καννά με τρίποντο από την δεξιά γωνία να γράφει το 35-32 και το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 37-34. Η έκρηξη των Σάλεχ και Γοργόνη έφερε ένα γρήγορο 6-0, με την Δάφνη να φτάνει στο +9 (43-34) στο 22′ και στο +11 (48-37) για πρώτη φορά με ντράιβ του Παπαδιονυσίου.

Η ομάδα του Χάρη Κουλουριώτη έχοντας ως απόλυτο πρωταγωνιστή τον Γεωργίαδη, κατάφερε να επιστρέψει από το 50-39, και με ένα 11-0 να ισοφαρίσει σε 50-50 στο 29′. Ο Γεωργιάδης είχε 9 πόντους σε αυτή την επιστροφή, ενώ ισοφάρισε με καλάθι στον αιφνιδιασμό ο Ραζής. Εκεί μίλησε η κλάση του Σάλεχ που με τρίποντο και καλάθι στον αιφνιδιασμό μετά από κλέψιμο έγραψε το 55-50, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το τρίτο δεκάλεπτο. Ο Καραμπάτσος με βολή από τεχνική ποινή ανέβασε και πάλι την διαφορά σε διψήφιο νούμερο (60-50) στο 33”, ενώ ο Παπαδιονυσίου με τρίποντο στο 38′, την πήγε στο +12 (73-61), για να κλείσει το παιχνίδι με τον γνωστό τρόπο, δηλαδή με ντράιβ ο Γοργόνης στα 14”.

Δεκάλεπτα: 21-16, 37-34, 55-50, 78-65
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς 6(2), Γκατζο 3(1), Κουφόπουλος 5, Γοργ’ονης 10, Καραμπάτσος 2, Ψημίτης 3(1), Σάλεχ 14(1), Δομπρογιάννης 8(1), Μουστόπουλος 2, Παπαδιονυσίου 11(1), Τάταρης 14
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζης 5(1), Κουμπούρας 18, Πελεκάνος 5, Παπαντωνίου 2, Γεωργιάδης 13(1), Μανάκας, Μπουρτσουκλής 6, Σκορδάς 5, Αναγνωστόπουλος 11(1).

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 77-62
Δεκάλεπτα: 13-20, 33-30, 53-48, 77-62
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Σιμιτζής 9 (1), Παπανικολάου 2, Χάλαρης 20, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 14, Φωτόπουλος 4 (1), Ρεκουνιώτης 11, Δέδες 4, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 8 (1), Σεργιένκο 3, Γκαϊτάφοφ 2, Κοπακάκης,
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Νιφόρας 7 (1), Γεωργίου 2, Μακρής 8 (1), Θεοδωρίδης 2, Κεφαλάς 17 (1), Περρωτής 15, Πράττης 3 (1), Κωνσταντίνου, Τασσιόπουλος, Μπαλής 4, Δανίκας 4.