Γ’ Εθνική: Ισοφαρίσθηκε στο 93’ από τον Παναρκαδικό η Ερμιονίδα

0
395

Πραγματοποιήθηκε σήμερα ο αγώνας της Τρίπολης ανάμεσα σε Παναρκαδικό και Ένωση Ερμιονίδας, ο οποίος είχε αναβληθεί λόγω ακατάλληλου αγωνιστικού χώρου.

Η ομάδα της Ερμιονίδας καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, προηγήθηκε στο 72’ με τον Τριμπόνια, ενώ ο Παναρκαδικός ισοφάρισε στις καθυστερήσεις.

Πάντως, και η ισοπαλία είναι θετικό αποτέλεσμα για την Ερμιονίδα, αφου ο Παναρκαδικός παραμένει κάτω απο την γραμμή παραμονής.

Ο κακός αγωνιστικός χώρος δυσκόλευψε τις δυο ομάδες. Στο πρώτο ημίχρονο ελάχιστα πράγματα, στο δεύτερο η ομάδα της Αργολίδας προηγήθηκε, πιο πριν είχε μεγάλη ευκαιρία και ουσιαστικά δεν κινδύνεψε. Ομως ο αγώνας λήγει με το σφύριγμα του διαιτητή!

Στο 17’ ο Αλευράς δεν αιφνιδιάσθηκε απο την προσπάθεια του Μουλιάτου να τον πλασάρει.

Στο 30’ από σέντρα του Πούτση, ο Τριμπόνιας έκανε το σουτ που κατέληξε λίγο πάνω από τα δοκάρια.

Στο 49’ ο Νικολόπουλος από ευνοϊκή θέση σούταρε, όμως ο Καλογερόπουλος ενστικτωδώς απέκρουσε.

Στο 72’ ο Τριμπόνιας βγήκε μόνος του απέναντι στον Καλογερόπουλο και με πλασέ πέτυχε το 1-0.

Στις καθυστερήσεις ο Παναρκαδικός ισοφάρισε, όταν ο Στρέμπας έκανε το γέμισμα, η μπάλα στρώθηκε στον Βίνιεβιτς και αυτός πανηγύρισε το γκολ.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Α.Μαυρέας):Καλογερόπουλος, Καναβέτας (85΄Σπίντζος), Μπινιώρης, Στρέμπας, Γκατιάγκα (77’ Βίγκνιεβιτς), Κασάπης, Μουλιάτος, Σβίγγος, Τσιώλης, Λυμπερόπουλος Ν., Γεωργόπουλος (56’ Καρβάλιο).

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Αθ.Κολιτσιδάκης): Αλευράς- Τζιέρης, Βιρβιλής, Μπιμπισίδης, Βασιλέρης- Γεωργακόπουλος, Κορνελάτος, Πούτσης (83’ Σαλταπίδας) – Τριμπόνιας, Μακρίδης (77’ Κότοβ), Νικολόπουλος (87’ Kάλα).