Πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, ο Τροιζηνιακός επικράτησε με 2-1 του ΑΟ Πόρου, στο γειτονικό ντέρμπι.

Μετριότατο το πρώτο ημίχρονο, όπου δεν υπήρξε κάτι αξιόλογο, μιας και ο Πόρος αρκέσθηκε να κλείσει τους χώρους για να διαφυλάξει το 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τροιζηνιακός αφυπνίσθηκε, πίεσε, είχε ευκαιρίες, προηγήθηκε με 2-0.

Στο 70΄ ο Ζώρας ανέτρεψε απο πίσω τον Σούχλα, ο οποίος κτύπησε και το πέναλτι ανοίγοντας το σκορ.

Στο 80’ ο Κατσέλη με πλασέ στη γωνία του Βλάχου πέτυχε το 2-0.

Ο νεαρός Ανδρέου έχασε τρείς μεγάλες ευκαιρίες αφου σε θέσεις τετατετ την πρώτη φορά απέκρουσε ο Βλάχος, την δεύτερη έστειλε τη μπάλα έξω και την τρίτη, μετά απο συνεχόμενα σουτ ο Βλάχος μπλόκαρε.

Ο τερματοφύλακας του Πόρου σταμάτησε άλλες δυο φορές τον Κατσέλη.

Άλλη μια ευκαιρία έχασε ο Σούχλας.

Η ομάδα του Πόρου μείωσε στο 90’ με σουτ του Καραμάνου, μετά απο σύγχιση στη περιοχή των γηπεδούχων.

ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ (Ν.Φάσσιας): Ντελίου-Μπατζάβαλης (82’ Γκιών), Καλύβας, Σαμπάνης, Δελαπόρτας- Μητρώκας (65’ Ανδρέου), Σταματέλος, Κατσέλη- Μικρός (75’ Μαρίνης), Σούχλας, Καρνέζης (46’ Κορδαλής).

ΠΟΡΟΣ (Δημόπουλος-Κρητικός): Βλάχος, Αλλα, Βελτσάνης, Καραμάνος, Κουρής (82’ Γκιώνης), Ζώρας, Καλυβόπουλος, Κουβαράς, Μούχο (55’ Κουβάτσος Θ), Μπρούσος, Ντίμο (68’ Λεσιώτης).