Προηγήθηκε στο 20λεπτο με 2-0 ο Αργοναύτης, θα μπορούσε να είχε πετύχει κι άλλο γκολ, όμως στο δεύτερο ημίχρονο ο Ποσειδώνας Διδύμων έμεινε στο παιγνίδι και στις καθυστερήσεις με μακρινό φάουλ πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης.

Το αποτέλεσμα σίγουρα είναι θετικό για τους φιλοξενούμενους αφου τους κρατά αρκετά μακριά απο την 14η θέση της βαθμολογίας.

Στο 12’ έγινε το 1-0. Απο κόρνερ του Ευσταθίου και λάθος του Μαμουτάι, ο Γατσάκος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 22’ ατομική προσπάθεια του Χαϊμάνη απο δεξιά και γύρισμα, με πλασέ ο Ευσταθίου απο το δεύτερο δοκάρι, πέτυχε το 2-0.

Στο 0-0 ο Χαϊμάνης απο θέση τετατετ έστειλε τη μπάλα έξω. Διπλή ευκαιρία για τον Αργοναύτη απο κόρνερ στο 40’ , με Λυκομήτρο (σημάδεψε το δοκάρι) και Δριμούρα να αποτυγχάνουν να σκοράρουν.

Για τους φιλοξενούμενους, στο 36’ απο κόρνερ, ο Αντωνόπουλος βρέθηκε απέναντι στον Ταραντίλη, ο οποίος απέκρουσε.

Στο δεύτερο μέρος, ο Ποσειδώνας ισορρόπησε στο κέντρο και στο 58’ μείωσε. Απο προσπάθεια του Αντωνόπουλου και γύρισμα, ο Δ.Προσίλης με σουτ πέτυχε το 2-1.

Πιο πριν όμως, ο Χαϊμάνης και Καστρίτης συνδυάσθηκαν, με τον δεύτερο να μην βρίσκει καλά τη μπάλα και να χάνει σίγουρο γκολ.

Γρήγορα ήρθε η απάντηση με απευθείας φάουλ του Ευσταθίου και το 3-1.

Στο 75’ απο κόρνερ και λάθος της άμυνας του Αργοναύτη, ο Σ.Κονδύλης με σουτ μείωσε σε 3-2.

Και στις καθυστερήσεις, ο Κέλλη εκτέλεσε φάουλ απο 40μέτρα, ο Ταραντίλης έκανε κακό υπολογισμό και η μπάλα στα δίχτυα.

Συνθέσεις:

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Π.Κάπλατζης): Ταραντίλης- Τζάνος, Κασκαφέτος, Γατσάκος, Ευσταθίου- Κλειούφης, Βασιλειάδης, Λυκομήτρος- Χαϊμάνης (89’ Πούλος), Καστρίτης, Δριμούρας (83’ Σαραβάκος).

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ (Βασ.Οψιμούλης): Μαμουτάι- Α.Κονδύλης, Μούγιος, Σ.Κονδύλης, Μπάρδης- Τρέσα, Δ.Προσίλης, Αντωνόπουλος- Ν.Αποστόλου, Κέλλης, Ε.Προσίλης (46’ Σαλλάκου).