Απο τις πιο σημαντικές αγωνιστικές του πρωταθλήματος έως τώρα η σημερινή, καθώς οι μεγάλες εκτός έδρας νίκες της Ερμιονίδας στην Καλαμάτα και του Βλαχιώτη στο Δίστομο, έφεραν νεα δεδομένα τόσο στην κορυφή όσο και στην μάχη της παραμονής.

 

Τα αποτελέσματα:

Πελλάνα-ΑΟΚ Ζακύνθου 0-0

Εικοσιμία-Πάμισος: 0-2

Καλαμάτα-Ερμιονίδα: 1-2

Κ.Ανδριανός, Σπήλιος Οικονόμου, Χρ.Τσιρογιάννης (Αχαϊας)

Παναργειακός- Μανδραϊκός 1-0

Κ.Κατοίκος, Χρ.Νικολάου, Αλ.Χιόνης (Αθηνών)

ΑΟ Υπάτου-Ένωση Λέρνας 2-0

Πόγκας, Δάλλας, Νέγρης (Ευβοίας)

Ασπρόπυργος-Παναρκαδικός 2-1

Δίστομο- Βλαχιώτης 2-3

  

Βαθμολογία

 

1.ΚΑΛΑΜΑΤΑ                       33…21-2            11-0-1            5-0-1   6-0-0

———————————————————————————

2.ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ                26….17-4            8-2-1            5-1-0   3-1-1

———————————————————————————-

3.ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ                 26…26-4            7-3-2            6-1-0   2-1-2

4.ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ        20….10-5            5-5-2            4-1-1   1-4-1

5.ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ                  17….13-9            4-5-3            2-3-1   2-2-2

6.ΠΕΛΛΑΝΑ                        16….12-9            3-7-2            1-3-2   2-4-0

7.ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ               16….13-9            4-4-3            3-1-2   1-3-1

8.ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ                     15….9-8            4-3-5            1-3-2   3-0-3

9.ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ               15….19-19            4-3-5            4-1-0   0-2-5

——————————————————————————–

10.ΑΣΤ. ΒΛΑΧΙΩΤΗ              14….14-21            4-2-6            2-2-2   2-0-4

11.ΔΙΣΤΟΜΟ                       13….11-12            3-4-5            3-2-2   0-2-3

12.ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ                9….5-15            2-3-6            1-1-3   1-2-3

13.ΠΑΜΙΣΟΣ                         4….6-27            1-1-10            0-1-5   1-0-5

14.ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ                1….0-32            0-1-10            1-0-4   0-0-6

 

Το Σάββατο 22/12 θα γίνουν τα Ενωση Λέρνας- ΑΟΚ Ζακύνθου και ΑΟ Εικοσιμία-Παναργειακός

Η 13η αγωνιστική θα γίνει 6/1/2019, όπου έχουμε:

Βλαχιώτης-Υπατο

Πάμισος-Παναργειακός

Ενωση Λέρνας-Ασπρόπυργος

Μανδραϊκός-Πελλάνα

Παναρκαδικός-Καλαμάτα

Ερμιονίδα-ΑΟΚ Ζακύνθου

Εικοσιμία-Δίστομο

 

- Advertisement -