Η πρώτη θέση παίζεται στον 3ο όμιλο της Α2 κατηγορίας, καθώς ο Κεραυνός Ιρίων υποδέχεται την Υδρα. Μια ώρα αργότερα η Θύελλα Σκαφιδακίου παίζει με τον Προίτο και ελπίζει να μείνει μόνη πρώτη, με νίκη. 

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής:

1ος Όμιλος

ΛΕΥΚΑΚΙΑ – ΜΕΘΑΝΑ
γηπ.ΔΡΕΠΑΝΟΥ Κυριακή 16/12/18, 11:00
Σκιαδάς Δ., Τσιτουρίδης Π., Ελεφάντης Χ.

ΑΟ ΧΩΝΙΚΑ 2015 – ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ
γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 16/12/18, 11:30
Αθανασόπουλος Β., Θεοδώρου Α., Κυριακίδης Χ.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΥΟΥ – ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ
γηπ.ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Κυριακή 16/12/18, 11:30
Βλάχος Χ., Μαυροκορδόπουλος Ν., Τούμπας Σ.

ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ – ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ
ΔΑΚ ΝΑΥΠΛΙΟΥ Κυριακή 16/12/18, 15:00
Αντωνόπουλος Σ., Κάτσουδας Π., Κατσώνας Χ.

Βαθμολογία
1.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ   21   7- 0- 1 /  25-3
——————————————————
2.ΑΟ ΧΩΝΙΚΑ 2015     18   6- 0- 2 /  24-9
3.ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ      16   5- 1- 2 /  13-7
4.ΜΕΘΑΝΑ                 14   4- 2- 2 / 13-10
5.ΑΧΙΛΛΕΑΣ Φ.           14   4- 2- 2 / 20-12
6.ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡ.  12   4- 0- 4 / 15-13
7.ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ      10   3- 1- 4 / 10-14
8.ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ            7   2- 1- 5 /  7-19
9.ΛΕΥΚΑΚΙΑ                 4   1- 1- 6 /  8-24
——————————————————-
10. ΘΗΣΕΑΣ –

2ος Όμιλος
ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ
γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Σάββατο 15/12/18 15:00
Σιαχάμη Α., Παρασκευόπουλος Γ., Τούμπας Σ.

Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ
γηπ.Ν.ΚΙΟΥ Κυριακή 16/12/18 12:00
Κατσώνας Χ., Αντωνόπουλος Σ., Κάτσουδας Π.

Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ – ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ
γηπ.ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Κυριακή 16/12/18 15:00
Μαυροκορδόπουλος Ν., Βλάχος Χ., Τούμπας Σ.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ
γηπ.ΚΟΙΛΑΔΑΣ Κυριακή 16/12/18 15:00
Μαρινόπουλος Π., Λέκκας Χ., Στατεράς Π.

ΛΥΓΚΕΥΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ
γηπ.ΛΥΡΚΕΙΑΣ Κυριακή 16/12/18 15:00
Ρούσσης Σ., Νώτης Χ., Κουτσούκος Γ.

Βαθμολογία
1.ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ               18  6- 0- 1/  25-10
———————————————————
2.ΛΥΓΚΕΥΣ                            18  6- 0- 2/  26-7
3.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ      16  5- 1- 2/  18-10
4.ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ                16  5- 1- 2/  20-12
5.Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ                       11  3- 2- 3/  10-19
6.ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΓΟΥΣ               10  3- 1- 4/  14-15
7.ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ               7  1- 4- 3/   15-16
8.Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ                     5  1- 2- 5/     8-20
9.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ  5  1- 2- 4/   11-17
—————————————————
10.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ       -2  1- 1- 6/   11-32

*Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ έχει -6 βαθμούς από την περ. 2017-2018 υποβιβασμός από την Α1 στην Α2

3ος Όμιλος
ΔΑΝΑΟΙ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ
γηπ.ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Σάββατο 15/12/18 15:00
Κόλλιας Δ., Ελεφάντης Χ., Φιλιππόπουλος Κ.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ – ΥΔΡΑ
γηπ.ΔΡΕΠΑΝΟΥ Κυριακή 16/12/18 14:00
Τσιτουρίδης Π., Σκιαδάς Δ., Ελεφάντης Χ.

Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ
γηπ.ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ Κυριακή 16/12/18 15:00
Κόλλιας Γ., Τριανταφύλλου Ρ., Παρασκευόπουλος Γ.

ΠΡΟΙΤΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ
ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ Κυριακή 16/12/18 15:00
Καπετάνιος Αθ. Π., Κορολής Β., Αργύρης Ι.

ΠΡΟΣΥΜΝΗ – Α.Γ.Ο.Ν.
γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 16/12/18 15:00
Θεοδώρου Α., Αθανασόπουλος Β., Κυριακίδης Χ.

Βαθμολογία
1.ΥΔΡΑ                         18  5- 3- 0/  22-12
—————————————————–
2.ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦ.          18  5- 3- 0/  23-9
3.ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ      16  5- 1- 2/  13-8
4.Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ    15 4- 3- 1/  15-10
5.ΠΡΟΣΥΜΝΗ                12 3- 3- 2/  17-14
6.ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ       11  3- 2- 3/  11-9
7.ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ         8  2- 2- 4/  10-15
8.ΠΡΟΙΤΟΣ                    5  1- 2- 5/  15-21
9.ΔΑΝΑΟΙ                      4  1- 1- 6/  12-23
—————————————————-
10.Α.Γ.Ο.Ν.                   2  0- 2- 6/   6- 23

 

- Advertisement -