Η Θύελλα Σκαφιδακίου ήταν νικήτρια του ντέρμπι με αντίπαλο τον Παμμιδεατικό, ο οποίος πλέον υποχώρησε απο την πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του 3ου ομίλου. Μετά το αποτέλεσμα αυτό, η Θύελλα είναι πλέον στην πρώτη θέση μαζί με την Υδρα.

Χωρίς γκολ τελείωσε το πρώτο ημίχρονο. Ο Παμμιδεατικός είχε σουτ με τον Κούτουλα που απέκρουσε ο Σκλαβούνος, σε σέντρα του Χρυσικόπουλου ο Κουκούλης έστειλε τη μπάλα λίγο έξω απο το “γ”, δυο φορές ο Ευσταθίου δεν κατάφερε να ολοκληρώσει προσπάθειές του.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι βελτιώθηκαν και στο 63’ προηγήθηκαν. Ο Τσιώρος κέρδισε πέναλτι απο τον Θεοδοσίου, ο Καπετάνος το κτύπησε και έγινε έτσι το 0-1.

Στο 75’, μετά απο φάση διαρκείας ο Σκλαβούνος ανέτρεψε τον Καλογερόπουλο, ο Ευσταθίου ευστόχησε και 1-1.

Στο 82’ απο ασιστ του Καπετάνου ο Παπαϊωάννου πέτυχε το 1-2.

Στο 90’ απο ασιστ του Λιαγκριδώνη ο Παπαϊωάννου και πάλι, διαμόρφωσε το 1-3.

ΠΑΜΜΙΔΕΑΤΙΚΟΣ (Δ.Καραμπής): Μητράκος, Γαλύφας, Οικονόμου, Δουβίκας, Θεοδοσίου, Καλογερόπουλος (85’ Πανόπουλος), Κουκούλης, Κούτουλας (65’ Μαστοράκος- 68’ λ.τρ. Κιμπούρης), Ευσταθίου, Μπούκας, Χρυσικόπουλος.

ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔΑΚΊΟΥ (Ν.Μπαχούμης): Σκλαβούνος, Κατσικάρης , Παράσχος, Μιχαλόπουλος, Μούντρος, Παπαϊωάννου, Καπετάνος, Παπαγεωργίου, Τσιώρος (87’ Αγιωργίτης), Λιαγκριδώνης, Λαμπάδας.