Συνεχίζεται η πολύ καλή πορεία της Ύδρας στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς μετά από μια πολύ καλή εμφάνιση επιβλήθηκε με 3-1 του ΑΓΟ Ναυπλίου την Κυριακή στο ΔΑΚ Τίρυνθας.

Η ομάδα της Ύδρας έδειξε από την αρχή του αγώνα ότι ήθελε τη νίκη, μπήκε δυνατά και με τέρμα του Μπάσσο έκανε το σκορ 1-0 στο 22′.
Ο ΑΓΟΝ ισοφάρισε στο 37′ με τον Ιμεράι και το 1-1 διατηρήθηκε έως και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Ύδρα μπήκε δυνατά στον αγώνα και ένα ακόμη τέρμα ήρθε αυτή τη φορά από τον Δ. Τζάκα κάνοντας το σκορ 2-1 στο 71′. Ένα ακόμη τέρμα από το Ν. Ζντράβα  στο 83′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ σε 1-3.
Στο 76′ αποβλήθηκαν οι Σέχου και Μέτα.
Με 18 βαθμούς η Ύδρα βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας του 3ου ομίλου.
Ο προπονητής του Α.Ο. Ύδρας κ. Νεκτάριος Καλαφάτης μετά τη λήξη του παιχνιδιού έκανε δήλωση σε μεγάλο μέσο κοινωνικής δικτύωσης γράφοντας τα εξής: Σε ένα παιχνίδι με πολλές παγίδες, η ομάδα μας κέρδισε ένα ακόμα σημαντικό τρίποντο εκτός έδρας! Σημαντική ήταν και η παρουσία των φιλάθλων μας που ήταν και οι μοναδικοί στο γήπεδο. Η ομάδα μας δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα ενώ έπαιξε αρκετά καλά με πολύ καλή κυκλοφορία και αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Σκόρερ για την ομάδα μας Μπασσο Βαγγέλης, Τζάκας Δημήτρης και Νούρι Ζντράβα.
Επόμενη και τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου στο γήπεδο του Δρεπάνου με αντίπαλο τον Κεραυνό Ιρίων”.
Συνθέσεις:
ΑΓΟΝ: Χουσάς, Μπάνα (54′ Σεϊντής), Μαστοράκης (32′ Αθανασόπουλος), Τσιρίκος, Ηλιόπουλος, Ιμεράι, Μουρμούρας (25′ Αντωνόπουλος), Γιακουμής (63′ Πεπόνας), Καββαδίας, Σάββας, Μέτα.
ΥΔΡΑ: Μερτζάνης, Βέλικα, Κρανιδιώτης, Κοφίτσας, Τσαγκάρης, Τζάκας, Μπάσο, Ράμπιας, Ζντράβα (86′ Παπανικολάου), Σκορράς (73′ Σέχου), Ζώγκος (50′ Γκοριλάς).