Επέστρεψε στις νίκες μετά απο 6 αγωνιστικές ο Πανασιναϊκός, σήμερα, επικρατώντας με 2-1 της Κορωνίδας Κοιλάδας.

Μια νίκη δίκαιη, αφου ο γηπεδούχος κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 20’ στην συνέχεια έπαιξε συγκεντρωμένα, δεν επέτρεψε στον αντίπαλο να απειλήσει. Στο δεύτερο ημίχρονο, με μια εξαιρετική αντεπίθεση πέτυχε και το 2-0 και κλείδωσε το αποτέλεσμα.

Απο την άλλη, η Κορωνίδα και πάλι αντιμετώπισε πρόβλημα σε κλειστή άμυνα, δεν έκανε σημαντική ευκαιρία, μείωσε στις καθυστερήσεις και έχασε έτσι μια χρυσή ευκαιρία να φτάσει στην κορυφή τον Ερμή κιβερίου.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας ήττα για την ομάδα της Κοιλάδας.

Στο 20’ απο αριστερά ο Τοπάλι περασε εναν αντίπαλο και πέρασε την μπάλα για τον Γ.Ταμπάκη, ο οποίος απο θέση μέσα δεξιά πλάσαρε τον Μουράτη και 1-0.

Σε άλλη μια στιγμή οι γηπεδούχοι απείλησαν, όταν ο Τσακάλης με μια βρήκε τον Κωστόπουλο, που πέρασε απο τα στόπερ, το πλασέ του όμως αποκρούσθηκε.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, ενα σουτ του Οψιμούλη, οχι ιδιαίτερα δυνατό, μπλόκαρε ο Τσακάλης.

Στο 60’ αντεπίθεση με τον Τοπάλι που έφυγε πίσω απο τη σέντρα βρήκε τον Τεμέλκοφ, αυτός άλλαξε απέναντι για τον Κωστόπουλο, ο οποίος έκανε το κοντρόλ και πλάσαρε εύστοχα.

Στο 75’ ο Μπιτινής πέρασε κάθετη στον Τοπάλι, αυτός στον Κωστόπουλο που μπήκε στη περιοχή, αλλά ο Μουράτης αντέδρασε σωστά.

Και στο 91’ απο κόρνερ η μπάλα δεν έφυγε απο την περιοχή της Ασίνης, εκεί ο Μέγας με πλασέ απο κοντά μείωσε σε 2-1.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ (Γ.Αγέλλαινας): Τσακάλης- Κ.Τσίρος, Καλλιάνος, Γιάνσεν (46’ λ.τρ. Μέξη), Ρεβίθης- Τεμέλκοφ, Καββεζός, Γ. Ταμπάκης- Τοπάλι, Κωστόπουλος (87’ Κασάνος), Ρέζντα (60’ Μπιτινής).

ΚΟΡΩΝΙΔΑ (Αθ.Τσιρόπουλος): Μουράτης- Λάμπρου (46’ Κωτσαράς), Ντάνιελ (46’ Τσούνη), Οψιμούλης, Γιαννακόπουλος- Μέγας, Τσίτσης, Αλεξανδρής (73’ Κουτσαύτης)- Στ.Μπάζος, Σχοινάς, Παπασταύρου (60’ Κ.Μπάζος).