Δεν επεφύλαξε εκπλήξεις η 9η αγωνιστική στον 8ο όμιλο, αφου οι τρείς διεκδικητές της ανόδου συνέχισαν με νίκες, αυξάνοντας έτσι την απόσταση απο τους υπολοίπους.

 

Απο την άλλη, Ενωση Λέρνας, Πάμισος και Εικοσιμία είναι σαφές οτι έχουν τεθεί εκτός μάχης παραμονής.

 

Τα αποτελέσματα

ΑΕ Πελλάνας – ΑΟ Εικοσιμίας 4-0 (19′-31′ Γουόρντεν, 25′ Σικαλόπουλος, 33′ Παναγιωτίδης)

ΑΕ Ερμιονίδας – Παναργειακός 0-2 (25’ Συρεγγέλας, 85’ Παιδάκης )

Ασπρόπυργος – ΑΟ Υπάτου 1-0 (66′ Σταύρου)

Καλαμάτα – Αμβρυσσέας Διστόμου 3-0 (2′ Μίνγκας, 36′ Ψάνης, 39′ Μαρτίνεζ)

ΑΟ Κ – Αστέρας Βλαχιώτη 3-1 (56′ Μεζίνι, 68′ Πέττας, 86′ Μιχαηλίδης / 34′ Αντεσιγμπίν)

Παναρκαδικός – Πάμισος 4-1 (8′ Γεωργόπουλος, 81′ Μουλιάτος, 87′ Τσιώλης, 92’ Βίγκνιεβιτς / 77′ Παπαδόπουλος)

Ένωση Λέρνας – Μανδραϊκός 0-0

 

 Βαθμολογία

1.ΚΑΛΑΜΑΤΑ                       27…18-0            9-0-0            4-0-0   5-0-0

———————————————————————————

2.ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ                 22…24-2            6-2-1            5-0-0   2-1-1

——————————————————————————–

3.ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ                21….15-3            7-0-1            4-0-0     3-0-1

4.ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ        15….7-4               4-3-2            4-0-1     0-3-1

5.ΠΕΛΛΑΝΑ                         13….12-9            3-4-2            2-2-2     1-2-0

6.ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ                      12….6-5              3-3-3            0-3-1     3-0-2

7.ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ                12….16-14          3-3-3            3-1-0     0-2-3

8.ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ                    11….6-8             2-5-2            1-3-1      1-2-1

9.ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ                11….11-8            3-2-3            3-0-2      0-2-1

——————————————————————————–

10.ΔΙΣΤΟΜΟ                        10….6-7             2-4-3            2-2-1      0-2-2

11.ΑΣΤ. ΒΛΑΧΙΩΤΗ                 8….10-15         2-2-5            1-2-1      1-0-4

12.ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ                 3….1-12            0-3-5           0-1-3      0-2-2

12.ΠΑΜΙΣΟΣ                          1….4-24            0-1-8           0-1-4      0-0-4

14.ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ                1….0-26             0-1-7           1-0-2      0-0-5

 

10η αγωνιστική

Παναργειακός-Πελλάνα

Ασπρόπυργος-Ενωση Ερμιονίδας

Πάμισος-Ενωση Λέρνας

Βλαχιώτης-Μανδραϊκός

Δίστομο- Παναρκαδικός

Εικοσιμία-ΑΟΚ Ζακύνθου

Υπάτο-Καλαμάτα

 

- Advertisement -
loading...