Μετά τον Ατρόμητο, ο Αργοναύτης έσπασε και το αήττητο της Κορωνίδας Κοιλάδας, νικώντας την με 2-1. Επέτρεψε έτσι στον πρωτοπόρο Ερμή Κιβερίου να αποσπαστεί 5 βαθμούς απο τους διώκτες του.

Ο Αργοναύτης ήταν η ομάδα που άνοιξε το σκορ στο 20’ και η ομάδα που σκόραρε στις καθυστερήσεις πετυχαίνοντας το 2-1. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα της Νέας Κίου.

Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο, χωρίς πολλές φάσεις. Κακός και ο αγωνιστικός χώρος και δεν βοηθάει τις ομάδες.

Στο 20’ έγινε το 1-0. Ο Καστρίτης έβγαλε στον Χαϊμάνη, κόλλησε η άμυνα της Κορωνίδας και ο επιθετικός του Αργοναύτη που βγήκε τετατετ, άνοιξε το σκορ.

Στο 35’ ισοφάρισε η Κοιλάδα. Ο Παπασταύρου κέρδισε πέναλτι απο τον Κόλλια, το κτύπησε ο Σχοινάς και έκανε το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πολύ καλά, θέλοντας να πιέσουν, ο Αργοναύτης οπισθοχώρησε. Η συντριπτική κατοχή μπάλας δεν απέφερε την μεγάλη ευκαιρία για την Κορωνίδα, ενω στις αντεπιθέσεις ο Αργοναύτης απειλούσε. Στο 83’ ο Χαϊμάνης έδωσε στον Καστρίτη που βγήκε σε θέση βολής και σούταρε, ο Μουράτης απέκρουσε, νεο σουτ του Χαϊμάνη απέκρουσε στη γραμμή ο Οψιμούλης.

Στο 90’ σουτ του Οψιμούλη έξω απο την περιοχή απέκρουσε ο νεοεισελθόντας Ταραντίλης.

Στο 91’ συνεργασία Καστρίτη-Χαϊμάνη με την άμυνα της Κοιλάδας ανοικτή και ο Δριμούρας πέτυχε το 2-1.

Και η τελευταία ευκαιρία στο 93’ όταν ο Κ.Μπάζος δεν έπιασε καλά ενα γυριστό σουτ.

Οι συνθέσεις

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Π.Κάπλατζης): Κλεισιάρης (89’ λ.τρ. Ταραντίλης)- Κόλλιας (54’ λ.τρ. Δριμούρας), Γατσάκος (44’ λ.τρ. Κωνσταντέλος), Κασκαφέτος, Ευσταθίου- Λυκομήτρος, Βασιλειάδης, Πούλος (46’ Κλειούφης)- Χαϊμάνης, Καστρίτης, Σούλι.

ΚΟΡΩΝΙΔΑ (Αθ.Τσιρόπουλος): Μουράτης- Κουτσαύτης, Οψιμούλης, Ντάνιελ, Γιαννακόπουλος- Τσίτσι, Μέγας- Αλεξανδρής (65’ Κ.Μπάζος)- Παπασταύρου, Σχοινάς, Στ.Μπάζος.