Χτίζει διαφορά αγωνιστική με την αγωνιστική ο Ποσειδώνας Πόρου στον 1ο όμιλο της Α2 και αυτή την Κυριακή παίζει στο Ναύπλιο, κόντρα στον Διοβουνιώτη. Υπάρχει και ντέρμπι στο πρόγραμμα του 1ου ομίλου, αυτό ανάμεσα στον ΑΟ Χώνικα και τα Μέθανα.

 

Στον 2ο όμιλο υπάρχει το γειτονικό ντέρμπι και μάλιστα κορυφής, ανάμεσα στον Ηρακλή Καρυάς και την Λυρκεία. Και οι δυο είναι ιδιαίτερα ενισχυμένοι φέτος. Την ίδια ώρα, εύκολο έργο φαίνεται πως θα έχουν ο Ατρόμητος Κρανιδίου και ο Πορτοχελιακός.

Στον 3ο όμιλο δύσκολη έξοδο έχει ο Παμμιδεατικός στην πολύ δυνατή ομάδα της Προσύμνης που αδικείται απο την βαθμολογική της συγκομιδή. Ενω ο ΟΦ Ηλιοκάστρου έχει εύκολο έργο απέναντι στον ουραγό ΑΓΟ Ναυπλίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής:

1ος όμιλος

ΛΕΥΚΑΚΙΑ – ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ

γηπ.ΔΡΕΠΑΝΟΥ Κυριακή 25/11/18 11:30 Αντωνόπουλος Σ., Ζώης Μ., Βαρελά Β.

ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ

ΔΑΚ ΝΑΥΠΛΙΟΥ Κυριακή 25/11/18 15:00 Καπετάνιος Αθ. Π., Τσατσούλη Β., Φιλιππόπουλος Κ.

ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ – Ν. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΥΟΥ

ΔΑΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ Κυριακή 25/11/18 15:00 Βλάχος Χ., Αργύρης Ι., Μπέγκος Α. ΑΟ

ΧΩΝΙΚΑ 2015 – ΜΕΘΑΝΑ

γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 25/11/18 15:00 Μαυροκορδόπουλος Ν., Τριανταφύλλου Ρ., Νώτης Χ.

Βαθμολογία

1.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ            15…19-0             5-0-0

————————————————————–

2.ΑΟ ΧΩΝΙΚΑ 2015              12…14-4             4-0-1

3.ΜΕΘΑΝΑ                           11…9-5               3-2-0

4.ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ                 7…6-5                2-1-2

5.ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡ.             6…8-8                2-0-3

6.ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΥΟΥ            8…8-8                2-2-1

7.ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ                     4…5-11              1-1-3

8.ΛΕΥΚΑΚΙΑ                          4…5-12              1-1-3

9.ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ                 4…2-8               1-1-3

————————————————————-

10.ΘΗΣΕΑΣ                                    –

 

2ος όμιλος

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ

γηπ.ΚΟΙΛΑΔΑΣ Σάββατο 24/11/18 15:00 Κουτσούκος Γ., Γκουριώτης Κ., Παπαβασιλείου Θ.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ – ΛΥΓΚΕΥΣ

γηπ.ΛΥΡΚΕΙΑΣ Κυριακή 25/11/18 11:30 Σιαχάμη Α., Αργυρόπουλος Α., Λυκομήτρος Ε.

ΠΡΩΤΕΑΣ – Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ

γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 25/11/18 12:30 Τριανταφύλλου Ρ., Μαυροκορδόπουλος Ν., Νώτης Χ.

Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ – ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ

γηπ.ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ Κυριακή 25/11/18 15:00 Σκιαδάς Δ., Παρασκευόπουλος Γ., Ελεφάντης Χ.

ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ

γηπ.ΔΡΕΠΑΝΟΥ Κυριακή 25/11/18 15:00 Ζώης Μ., Βαρελά Β., Αντωνόπουλος Σ.

5η αγωνιστική

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ – Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Τετάρτη 28/11/18 15:00

Βαθμολογία

1.ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ                          12…20-9            4-0-1

————————————————————————

2.ΛΥΓΚΕΥΣ ΛΥΡΚΕΙΑΣ                        12…19-4            4-0-1

3.ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ                            9…12-8             3-0-2

4.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ                  9…11-8             3-0-2

5.Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ                                   9…7-14            3-0-2

6.ΠΡΩΤΕΑΣ                                        6…10-10           2-0-3

7.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜ                         5…11-12           1-2-2

8.Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ                                 2…3-8              0-2-2

9.ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ                           2…6-12            0-2-3

————————————————————————-

10.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ                    -3..7-21            1-0-3

* Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ έχει -6 από την περ. 2017-2018 λόγω υποβιβασμού από την Α1.

 

3ος όμιλος

ΠΡΟΣΥΜΝΗ – ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ

γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Σάββατο 24/11/18 15:00 Καπετάνιος Εμ. Π., Μυλωνόπουλος Ν., Αργύρης Ι.

Α.Γ.Ο.Ν. – Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ

γηπ.ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Σάββατο 24/11/18 15:00 Βλάχος Χ., Ρούσσης Σ., Τσατσούλη Β.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ

γηπ.ΔΡΕΠΑΝΟΥ Σάββατο 24/11/18 18:30 Ρούσσης Σ., Βλάχος Χ., Κουκουφιλίππου Ε.

ΔΑΝΑΟΙ ΑΡΓΟΥΣ- ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ

γηπ.ΛΕΡΝΑΣ Κυριακή 25/11/18 10:30 Παπαγεωργόπουλος Ι., Παρασκευόπουλος Γ., Παπαβασιλείου Θ.

ΠΡΟΙΤΟΣ – ΥΔΡΑ

ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ Κυριακή 25/11/18 14:00 Κόλλιας Δ., Μπατάκος Κ., Κυριακίδης Χ.

Βαθμολογία

1.ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ            12…9-4            4-0-1

————————————————————-

2.Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ         11…11-5            3-2-0

3.ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔ.              9…14-8            2-3-0

4.ΥΔΡΑ                                9…13-9            2-3-0

5.ΠΡΟΣΥΜΝΗ                       8…12-9            2-2-1

6.ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ              5…6-6              1-2-2

7.ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ               5…6-7             1-2-2

8.ΠΡΟΙΤΟΣ                          4…9-12            1-1-3

9.ΔΑΝΑΟΙ                            3…8-14            1-0-4

—————————————————————

10.Α.Γ.Ο.Ν.                         1…2-16             0-1-4

 

- Advertisement -
loading...