Απο τις πιο ενδιαφέρουσες η 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Αργολίδας, μιας και υπάρχουν πολλά ντέρμπι, ειδικά στον 2ο και στον 3ο όμιλο, εκεί όπου οι μάχες έχουν ανάψει για τις κορυφαίες θέσεις της βαθμολογίας.

 

Στον 1ο όμιλο ο πρωτοπόρος Ποσειδώνας Πόρου αντιμετωπίζει εκτός τον Μυκηναϊκό, με τον ΑΟ Χώνικα να περιμένει στραβοπάτημά του για να τον φτάσει.

Στον 2ο όμιλο, τέσσερις ομάδες έχουν απο 9 βαθμούς. Το ντέρμπι γίνεται στην Λυρκεία ανάμεσα στον Λυγκέα και τον Ατρόμητο Κρανιδίου.

Στον 3ο όμιλο το ντέρμπι είναι ανάμεσα σε Θύελλα Σκαφιδακίου-Προσύμνη, εω δύσκολη έξοδο έχει ο πρωτοπόρος Παμμιδεατικός στην Υδρα.

 

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής

1ος όμιλος

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΥΟΥ – ΛΕΥΚΑΚΙΑ

γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ            Κυριακή            18/11/18            11:30

Νώτης Χ., Θεοδώρου Α., Παπαβασιλείου Θ.

 

ΜΕΘΑΝΑ – ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ

γηπ.ΜΕΘΑΝΩΝ            Κυριακή            18/11/18            15:00

Μαρινόπουλος Π., Κουτσούκος Γ., Κουκουφιλίππου Ε.

 

ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ

Γηπ.ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ            Κυριακή            18/11/18            15:00

Αντωνόπουλος Σ., Βαρελά Β., Στατεράς Π.

 

ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ

Γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ            Κυριακή            18/11/18            15:00

Θεοδώρου Α., Νώτης Χ., Παπαβασιλείου Θ.

ΘΗΣΕΑΣ – ΑΟ ΧΩΝΙΚΑ 2015 0-3αα

 

Βαθμολογία

1.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ            12…14-0            4-0-0

2.ΑΟ ΧΩΝΙΚΑ 2015                9…11-4            3-0-1

3.ΜΕΘΑΝΑ                             8…7-4             2-2-0

4.ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ                 7…5-3               2-1-1

5.ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡ.             6…7-6               2-0-2

6.ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΥΟΥ            5…4-7               1-2-1

7.ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ                     4…5-6               1-1-2

8.ΛΕΥΚΑΚΙΑ                          4…4-8               1-1-2

9.ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ                 1…0-7               0-1-3

10.ΘΗΣΕΑΣ                                    –

 

2ος όμιλος

ΛΥΓΚΕΥΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ

γηπ.ΛΥΡΚΕΙΑΣ            Σάββατο            17/11/18            15:00

Μαυροκορδόπουλος Ν., Κάτσουδας Π., Τριανταφύλλου Ρ.

 

ΠΡΩΤΕΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ

ΔΑΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ            Σάββατο            17/11/18            15:00

Κόλλιας Δ., Τσιλογιάννη Α., Μυλωνόπουλος Ν.

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ – Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ

Ν.ΚΙΟΥ            Κυριακή            18/11/18            11:30

Μανούχος Ε., Γκουριώτης Κ., Αργυρόπουλος Α.

 

Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ – ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ

γηπ.ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ            Κυριακή            18/11/18            11:30

Κατσώνας Χ., Στατεράς Π., Φιλιππόπουλος Κ.

 

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ – ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ

ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ            Κυριακή            18/11/18            15:00

Παπαγεωργόπουλος Ι., Κατσώνας Χ., Φιλιππόπουλος Κ.

 

Βαθμολογία

1.ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ                      9…11-6            3-0-1

2.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ            9…11-5            3-0-1

3.ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ                      9…17-7            3-0-1

4.ΛΥΓΚΕΥΣ ΛΥΡΚΕΙΑΣ                    9…16-4            3-0-1

5.ΠΡΩΤΕΑΣ                                   6…8-7              2-0-2

6.Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ                              6…5-13            2-0-2

7.Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ                            2…3-8              0-2-2

8.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜ                     2…9-11            0-2-2

9.ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ                      2…5-10            0-2-2

10.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ              -3..7-21             1-0-3

* Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ έχει -6 από την περ. 2017-2018 λόγω υποβιβασμού από την Α1.

 

3ος όμιλος

Α.Γ.Ο.Ν. – ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ

ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ            Σάββατο            17/11/18            15:00

Τσατσούλη Β., Τούμπας Σ., Δαγρέ Μ.

 

ΥΔΡΑ – ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ

γηπ.ΥΔΡΑΣ            Κυριακή            18/11/18            14:00

Τριανταφύλλου Ρ., Παρασκευόπουλος Γ., Ρούσσης Σ.

 

Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΔΑΝΑΟΙ

γηπ.ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ            Κυριακή            18/11/18            15:00

Μπατάκος Κ., Κόλλιας Δ., Δαγρέ Μ.

 

ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ – ΠΡΟΣΥΜΝΗ

γηπ.ΛΕΡΝΑΣ            Κυριακή            18/11/18            15:30

Τσιτουρίδης Π., Αργύρης Ι., Γεώργας Κ.

 

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ – ΠΡΟΙΤΟΣ

γηπ.ΔΡΕΠΑΝΟΥ            Κυριακή            18/11/18            16:00

Σκιαδάς Δ., Καπετάνιος Αθ. Π., Ελεφάντης Χ.

 

Βαθμολογία

1.ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ            12…8-2            4-0-0

2.ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔ.              8…12-6            2-2-0

3.Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ           8…9-4              2-2-0

4.ΠΡΟΣΥΜΝΗ                       7…10-7            2-1-1

5.ΥΔΡΑ                                6…11-8            1-3-0

6.ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ              4…5-5              1-1-2

7.ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ               4…5-6              1-1-2

8.ΠΡΟΙΤΟΣ                          3…8-11            1-0-3

9.ΔΑΝΑΟΙ                            3…7-12            1-0-3

10.Α.Γ.Ο.Ν.                          0…1-15            0-0-4

 

- Advertisement -
loading...