Πέρασε απο τα Δίδυμα ο Ατρόμητος Παναριτίου και μάλιστα με το ευρύ 3-0, οπότε εδραιώθηκε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, πίσω απο τον Ερμή Κιβερίου.

Απο την άλλη, ο Ποσειδώνας Διδύμων έχει μείνει στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας δεχόμενος πολλά γκολ, ενω δεν είναι παραγωγικός επιθετικά.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο 17’ και στο 40’ έκανε το 0-2. Η κατάσταση χειροτέρεψε για τον Ποσειδώνα στο 50’ καθώς σε διεκδίκηση της μπάλας ανάμεσα σε Γκολέμη και Κέλλη, οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι, ο Σ.Κονδύλης έσπρωξε τον διαιτητή και αποβλήθηκε. Είχαμε διακοπή του αγώνα για αρκετά λεπτά.

Στο 90’ απο αντεπίθεση, ο Κ.Γκολέμης βρέθηκε απέναντι στον Μαμουτάι και έκανε το 0-3. Στο δεύτερο ημίχρονο με το σε βάρος του 2-0 και παίκτη λιγότερο, ο Ποσειδώνας προσπάθησε και απείλησε, αλλά δεν σκόραρε.

Στο 1΄ παράλληλη σέντρα του Οψιμούλη από δεξιά, μπλόκαρε μπροστά από τους επιθετικούς του Ατρομήτου ο Μαμουτάι.

Στο 15΄ δυνατό σουτ του Σαρακινιώτη έδιωξε δύσκολα ο Μαμουτάι σε κόρνερ.

Στο 17΄ διαγώνια του Tρέσα στον Αποστόλου, ο οποίος βρέθηκε μέσα στην περιοχή , σούταρε για να φύγει η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ρόζη.

Στο 25΄ σέντρα του Μπούρη από αριστερά , κεφαλιά ο Λιάγρης λίγο άουτ.

Στο 27’ ωραίος συνδυασμός Οψιμούλη, Λιάγκρη και Δανομάρα με τον τελευταίο να σουτάρει από πλάγια και αριστερά , στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Μαμουτάι κάνοντας το 0-1.

Στο 29΄ σέντρα του Δ.Μιχαλόπουλου από αριστερά, κεφαλιά του Λιάγκρη, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

Στο 34΄ μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους όταν ο Δανομάρας έβγαλε παράλληλη σέντρα από αριστερά και ο Μαυρόγιαννης με πλασέ στην κίνηση έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

Στο 40΄ οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους όταν ο Oψιμούλης με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-2.

Στο 45΄ δυνατό σουτ του Κέλλη μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

Στο 50 έγινε η φάση του αγώνα και η αποβολή του Σ.Κονδύλη.

Στο 56΄ ευκαιρία για τον Ποσειδώνα όταν ο Στεργίου με βαθιά μπαλιά βρήκε τον Δ.Προσύλη μέσα στην περιοχή ο οποίος απέναντι από τον Ρόζη σούταρε πάνω από τα δοκάρια.

Στο 60΄ νέα μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους να μειώσουν όταν ο Α.Οικονομόπουλος είχε δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και ο Ρόζης έδιωξε δύσκολα.

Στο 89΄ σέντρα του Αποστόλου από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι ο Κέλλης δεν πρόλαβέ να πιάσει κεφαλιά Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κ.Γκολέμης με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το τελικό 0-3.

Οι συνθέσεις:

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΔΙΔΥΜΩΝ (Δ.Αποστόλου): Μαμουτάι- Α.Κονδύλης (80’ Οικονομόπουλος), Προσίλης, Μούγιος (35’ λ.τρ. Οικονομόπουλος), Σαλλάκου- Τρέσα (78’ Β.Προσίλης), Στεργίου, Αντωνόπουλος- Κοροντίνης (28’ λ.τρ. Σ.Κονδύλης), Κέλλη, Αργ.Αποστόλου.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Ν.Μητροσύλης): Ρόζης- Δ.Μιχαλόπουλος, Πορούντζος (60’ Εμ.Μιχαλόπουλος), Σ.Γκολέμης, Γκρίτζαλης- Σαρακινιώτης, Λιαγκρής, Μπούρης- Δανομάρας (87’ Κ.Γκολέμης), Μαυρόγιαννης (62’ Τζας), Οψιμούλης (71’ Ζέρβας).