Με γκολ του Αγγελόπουλου λίγο πριν την λήξη του κανονικού αγώνα, το Ναύπλιο νίκησε με 2-1 τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου.

Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο , με ελαφρά υπεροχή και κατοχή μπάλας απο το Ναύπλιο. Ομως ο Φοίνικας προηγήθηκε, καθώς στο 36΄ο Γεωργίου κέρδισε πέναλτι απο τον Μακαρατζή, το κτύπησε ο ίδιος και ευστόχησε.

Λίγο πριν οι δυο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, στο 44′ με σουτ του Μίχου μέσα απο τη περιοχή, έγινε το 1-1.

Το Ναύπλιο είχε καλά σουτ με Καλυβά και Δριμούρα.

Ο Φοίνικας στο 5′ είχε ευκαιρία με τον Γεωργίου που σούταρε αδυναμα και πριν τη γραμμή έδιωξαν αμυντικοί, στο 10′ ο Χατζόπουλος επιχείρησε προβολή αλλά δεν βρήκε τη μπάλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικά μετά το 60′ το Ναύπλιο ανέβασε την πίεσή του, η μπάλα ήταν συνεχώς γύρω ή μέσα στην περιοχή του Καλυβόπουλου.

Είχε δοκάρι ο Μίχος, σουτ οι Δριμούρας, Παπασαράντος, Αγγελόπουλος, ενω έγιναν πολλές μπαλιές στη περιοχή του Φοίνικα που δεν έφεραν αποτέλεσμα.

Στο 91′ απο σέντρα του Σάκουλη, ο Αγγελόπουλος με πλασέ πέτυχε το 2-1.

Ο Φοίνικας έμεινε με παίκτη λιγότερο απο το 78′, όταν κι αποβλήθηκε ο Γεωργιόπουλος επειδή έβρισε τον διαιτητή για τον μη καταλογισμό ενός φάουλ!

Οι συνθέσεις:

ΝΑΥΠΛΙΟ (Βασ.Γεωργακόπουλος): Μαλεβίτης- Διαμαντής, Ατζαμίδης, Μπούκουρης, Κωνσταντίνου (60′ Σάκουλης)- Διαμαντής ΙΙ, Φατούρος (80′ Οβτονγκ), Καλυβάς- Πεβερέτος (55′ Αγγελόπουλος), Δριμούρας, Μακαρατζής (70′ Παπασαράντος).

ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Δ.Κρεμμύδας): Καλυβόπουλος- Κουτσούκος, Λιμνιάτης, Ντόκο, Μπερμπατιώτης (66′ Α.Λαλιώτης)- Καραμπέτσος, Δ.Λαλιώτης (76′ Μπέκας), Μέτσκα- Γεωργιόπουλος, Χατζόπουλος (80′ Ρούτσι), Γεωργίου (81′ Τσαούσης).