Καλύτερη ομάδα το Ναύπλιο 2017 πέρασε απο την Κίο, με 4-2 επι του Αργοναύτη.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 8’, το ημίχρονο έληξε ισόπαλο, στην επανάληψη το Ναύπλιο πήρε κεφάλι με 3-1 στο 55’ κι εκεί ουσιαστικά κρίθηκε το αποτέλεσμα, αφου ο φετινός Αργοναύτης ακόμη “ψάχνεται”.

Ευκαιρίες δεν υπήρχαν απο καμία απο τις δυο ομάδες, αλλά τα 6 γκολ είναι “χορταστική” συγκομιδή.

Στο 8’ έγινε το 0-1 όταν σε σέντρα του Σάκουλη και κεφαλιά-πάσα του Δριμούρα, ο Παπασαράντος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 20’ με σουτ απο τα 25 μέτρα ο Ρ.Δριμούρας έστειλε τη μπάλα στο “γαμα” του Κοζιώτη και ισοφάρισε.

Φάσεις δεν υπήρχαν στο πρώτο ημίχρονο εκτός των γκολ, ενα σουτ του Αγγελόπουλου στο 44’ μεσα απο την περιοχή, έφυγε έξω.

Στο 50’ ο Οντβογκ κέρδισε πέναλτι, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για επιθετικό φάουλ. Τελικά ο Παπασαράντος το κτύπησε κι έγινε το 1-2.

Στο 55’ ο Αγγελόπουλος με σουτ μέσα απο την περιοχή πέτυχε το 1-3.

Στο 70’ ο Μακαρατζής κέρδισε μια μπάλα και έβγαλε για τον Δριμούρα, κι αυτός πέτυχε το 1-4.

Λίγο αργότερα ο Αργοναύτης απάντησε με γκολ του Χαϊμάνη και το σκορ έμεινε στο 2-4.

Οι συνθέσεις:

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Π.Κάπλατζης): Κλεισιάρης- Απ.Σταύρου (80’ Παναγής), Γατσάκος, Κασκαφέτος, Ευσταθίου- Βασιλειάδης, Κουριώτης (25’ λ.τρ. Καστρίτης) , Λυκομήτρος (70’ Κόλλιας)– Κλειούφης (60’ Σούλι), Χαϊμάνης, Δριμούρας.

ΝΑΥΠΛΙΟ (Βασ.Γεωργακόπουλος): Κοζιώτης- Διαμαντής Ι, Μπούκουρης, Φίλης (40’ λ.τρ. Ατζαμίδης), Σάκουλης- Μίχος, Διαμαντής ΙΙ, Αγγελόπουλος (62’ Φατούρος)- Παπασαράντος (70’ Μακαρατζής), Οβτονγκ, Δριμούρας (80’ Πεβερέτος).