Η 4η αγωνιστική δεν ήταν …γούρικη για τις ομάδες της Αργολίδας. Ο Παναργειακός έχασε την πρώτη θέση μετά την ήττα του στην Καλαμάτα, η Ένωση Ερμιονίδας δεν κατάφερε να περάσει με διπλό απο τον σχετικά αδύνατο Πάμισο, ενω η Ένωση Λέρνας παραμένει ουραγός αφου έχασε εντός έδρας απο τον Αστέρα Βλαχιώτη.

 

Τα αποτελέσματα:

8ος όμιλος

4η αγωνιστική

Πάμισος – ΑΕ Ερμιονίδας 1-1

ΑΕ Λέρνας – Αστέρας Βλαχιώτη 0-2

Μανδραϊκός – Αμβρυσσέας Διστόμου 1-0

Παναρκαδικός – ΑΟ Εικοσιμίας 3-0

ΑΟ Κατασταρίου – ΑΟ Υπάτου 1-2

Καλαμάτα – Παναργειακός 2-0

ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου – Ασπρόπυργος 0-1

 

 Βαθμολογία

1.ΚΑΛΑΜΑΤΑ                            12…8-0            4-0-0            2-0-0   2-0-0

————————————————————————————

2.ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ                      9….4-3            3-0-1            2-0-0   1-0-1

————————————————————————————-

3.ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ                        9….12-1          3-0-1            2-0-0   1-0-1

4.ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ                8….3-1           2-2-0            2-0-0   0-2-0

5.ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ                          8….3-1            2-2-0            1-2-0   1-0-0

6.ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ                      7….7-4            2-1-1            2-0-0   0-1-1

7.ΠΕΛΛΑΝΑ                               7….5-3            2-1-1            1-1-1   1-0-0

8.ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ                            6….5-4            2-0-2            0-0-1   2-0-1

————————————————————————————-

9.ΑΟ ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ                   5….4-2            1-2-1            1-0-1   0-2-0

————————————————————————————

10.ΑΣΤ. ΒΛΑΧΙΩΤΗ                   4….4-7            1-1-2            0-1-1   1-0-1

11.ΑΜΒΡΥΣΣΕΑΣ                       2….2-4            0-2-2            0-1-1   0-1-1

12.ΠΑΜΙΣΟΣ                            1….3-8            0-1-3            0-1-2   0-0-1

13.ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ                   0….0-6            0-0-4            0-0-2   0-0-2

14.ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ                   0….0-16          0-0-4            0-0-2   0-0-2

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ-27/10/2018, 15:00

ΑΕ Ερμιονίδας – Αστέρας Βλαχιώτη

Παναργειακός – Παναρκαδικός

Αμβρυσσέας Διστόμου – Πάμισος

ΑΟ Εικοσιμίας – ΑΕ Λέρνας

ΑΟ Υπάτου – Μανδραϊκός

Ασπρόπυργος – ΑΟ Κατασταρίου

ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου – Καλαμάτα

 

- Advertisement -