Από το πρώτο ημίχρονο καθάρισε τον αγώνα ο Πανασιναϊκός απέναντι στον Πανναυπλιακό, με σκορ 3-0. Ένα αποτέλεσμα που φέρνει τους νικητές στην πρώτη θέση της βαθμολογίας σταθερά, ενώ ο Πανναυπλιακός παραμένει στον 1 βαθμό και χωρίς να έχει σκοράρει ακόμη.

Ο Πανασιναϊκός “κτύπησε” σε καθοριστικά χρονικά διαστήματα και ουσιαστικά πετύχαινε γκολ σε κάθε του επίθεση.

Στο 13’ από φάουλ του Κ.Τσίρου από αριστερά, η μπάλα περασε στην πλάτη της άμυνας και ο Νικολάου άνοιξε το σκορ.

Στο 25’ μπαλιά από το κέντρο του Τοπάλι ο Νικολάου στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αφού έκανε το κοντρόλ, σούταρε και πέτυχε το 2-0. Στην περίπτωση αυτή υπάρχουν διαμαρτυρίες από τον Πανναυπλιακό, για οφσάιντ.

Στο 40’ από μπαλιά-τρύπα του Τεμέλκοφ προς τον Γ.Ταμπάκη, αυτός έκοψε στο σημείο του πέναλτι στον Νικολάου, ο οποίος για τρίτη φορά νίκησε τον Μαχαίρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανναυπλιακός προσπάθησε να αντιδράσει, εκμεταλλεύθηκε και το ότι ο Πανασιναϊκός επαναπαύθηκε στο 3-0 και είχε δυο καλές ευκαιρίες. Την μια στο 70’ σε σουτ του Ντόκου και την άλλη στο 82’ με κεφαλιά του Ντεβέ στο δοκάρι, απο κόρνερ. Επίσης είχε ενα σουτ με τον Παπαδημητρίου απο δεξιά.

Ο Πανασιναϊκός, όπως προαναφέραμε, αρκέσθηκε στη διαχείριση του ματς.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ (Χρ.Βουρνάζος): Τσακάλης- Γ.Ταμπάκης, Α.Ταμπάκης, Γιάνσεν (75’ Παπασαραντόπουλος), Κ.Τσίρος – Τεμέλκοφ, Καββεζός, Μπέλμπα (70’ Ρέζντα)- Τοπάλι, Νικολάου (55’ Ν.Τσίρος), Κωστόπουλος (55’ Καλλιάνος.

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ (Μπάρδης): Μαχαίρας- Μπρέγιανος (60’ Κασνέτσι), Ντόκος, Ευστρατιάδης, Κουγιάς- Παπαδημητρίου, Γιωργή, Γκρατινάρου (70’ Γεώργας)- Μουταβελής, Σαράντης (80’ Ντεβές), Μπεντούλη.