Α1 Αργολίδας: Οι δυό νησιώτικες ομάδες ψάχνουν τον πρώτο τους βαθμό

0
267

 

Οι δύο ομάδες που μέχρι στιγμής δεν έχουν κανέναν βαθμό, οι Σπέτσες και ο Πόρος αναμετρώνται αυτή την αγωνιστική και έχει ενδιαφέρον να δούμε αν κάποια απο τις δυο θα συνεχίσει να μην έχει πόντο.

 

Κατά τα άλλα, το Ναύπλιο 2017 έχοντας στο πρόγραμμα τον Ασκληπιό, έχει τους 3 βαθμούς.

Απο κει και πέρα, έχουμε ενδιαφέροντα ζευγάρια αντιμέτωπα:

Ο εκ των πρωτοπόρων Ερμής Κιβερίου βγαίνει για πρώτη φορά εκτός, μετακινείται στην γειτονική Κίο, όπου θα συναντήσει τον Αργοναύτη ο οποίος βρίσκεται σε μια μεταβατική περίοδο.

Ο άλλος πρωτοπόρος, με το 3 στα 3, ο Πανασιναϊκός, υποδέχεται τον Πανναυπλιακό, που ακόμη δεν έχει σκοράρει στην κατηγορία. Να σημειώσουμε οτι ο Πανασιναϊκός ανακοίνωσε την έναρξη της συνεργασίας του με τον Γιώργο Αγγέλαινα, που είναι διπλωματούχος προπονητής UEFA C και θα βρίσκεται στο πλευρό του Χρήστου Βουρνάζου ως βοηθός προπονητή.

Ο Ατρόμητος Παναριτίου που έχει επιθετικό πρόβλημα υποδέχεται τον ιδιαίτερα ανταγωνιστικό φέτος Αριστείωνα Λυγουριού, η Κορωνίδα Κοιλάδας (που εκτίει την τελευταία αγωνιστική της ποινής της) υποδέχεται στο γήπεδο Λυγουριού τον νεοφώτιστο Φοίνικα Νέας Επιδαύρου.

Ενδιαφέρον έχει να δούμε αν ο νεανικός Αριστέας θα πετύχει την πρώτη του νίκη έχοντας αντιμέτωπο μια ομάδα με επίσης πολλούς νεαρούς, τον Τροιζηνιακό.

Τέλος, ο ιδιαίτερα δυνατός φέτος Αστέρας Δρεπανιακός πηγαίνει στα Δίδυμα να αντιμετωπίσει τον Ποσειδώνα, ο οποίος στηριζόμενος για άλλη μια χρονιά στους έμπειρους παίκτες του, είναι ερωτηματικό τι απόδοση θα πιάσει.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:

 

ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ν.ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ

Γηπ.ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ            Σάββατο            20/10/18            16:00

Μαρινόπουλος Π., Λυκομήτρος Ε., Στατεράς Π.

 

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ    

Γηπ.ΔΡΕΠΑΝΟΥ            Σάββατο            20/10/18            16:00

Ζώης Μ., Παρασκευόπουλος Γ., Αργύρης Ι.

 

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ – ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ  

Γηπ.ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ            Σάββατο            20/10/18            16:00

Καπετάνιος Εμ. Π., Τσιλογιάννη Α., Κάτσουδας Π.

 

ΑΡΙΣΤΕΑΣ – ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ

Γηπ.ΛΕΡΝΑΣ            Σάββατο            20/10/18            16:00

Αθανασόπουλος Β., Καπετάνιος Αθ. Π., Αντωνόπουλος Σ.

 

ΣΠΕΤΣΕΣ – ΠΟΡΟΣ   

Γηπ.ΣΠΕΤΣΩΝ            Κυριακή            21/10/18            16:00

Δημάκης Γ., Μυλωνόπουλος Ν., Μπούκουρα Μ.

 

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ      

Γηπ.Ν.ΚΙΟΥ            Κυριακή            21/10/18            16:00

Κόλλιας Γ., Δαρσινός Γ., Καρύκη Μ.

 

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ     

Γηπ.ΔΙΔΥΜΩΝ            Κυριακή            21/10/18            16:00

Τσιτουρίδης Π., Αργυρόπουλος Α., Κατσώνας Χ.