Πολύ καλό παιγνίδι στον Γαλατά σήμερα, ανάμεσα στον Τροιζηνιακό και τον Αργοναύτη. Με τα τρία γκολ στο τελευταίο 17λεπτο.

Ο Τροιζηνιακός μπήκε απο την αρχή με επιθετική διάθεση, στο 17’ ‘ανοιξε το σκορ, είχε ευκαιρίες, έχασε και πέναλτι. Τελικά στο 83’ αξιοποιώντας λάθος αντίπαλου αμυντικού, πέτυχε το 2-0 και εκεί έκοψε κάθε περιθώριο στην ομάδα της Κίου να πετύχει κάτι.

Στο 17’ απο σέντρα του Κατσέλη κι απόκρουση του Κλεισιάρη, ο Σούχλας άνοιξε το σκορ.

Στο 30’ ο Δελαπόρτας κέρδισε πέναλτι απο τον Σταύρου, το κτύπησε ο Σούχλας, αλλά ο Κλεισιάρης απέκρουσε κρατώντας το σκορ στο 1-0.

Το ίδιο δυνατά ξεκίνησε και στο δεύτερο ημίχρονο ο Τροιζηνιακός.

Στο 55’ είχε δοκάρι με τον Μικρό. Αργότερα είχε κι άλλο δοκάρι με τον Μικρό και καλά σουτ με Σούχλα, Κατσέλη.

Στα τελευταία λεπτά ο Αργοναύτης έδειξε διάθεση να βγει πιο ψηλά και να διεκδικήσει κάτι όσο το σκορ ήταν στο 1-0, όμως στο 83’ μετά απο τραγικό λάθος αμυντικού, ο Κατσέλη δέχθηκε το …δώρο κι έκανε το 2-0.

Στο επόμενο λεπτό ήρθε και το 3-0, με σκόρερ τον Σούχλα.

Ο Αργοναύτης το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 87’ με πέναλτι του Γατσάκου, το οποίο κέρδισε ο Λυκομήτρος.

Σε αυτό το δεύτερο ημίχρονο, ο Αργοναύτης είχε ενα σουτ του Κόλλια και μια κεφαλιά του Λυκομήτρου που απέκρουσε ο Σαμπάνης.