Νίκη ήθελε στο ξεκίνημα ο Αριστείωνας και το πέτυχε απέναντι στον Αστέρα Δρεπανιακό. Καθοριστικό αποδείχθηκε το γκολ που πέτυχε με μακρινό σουτ ο Λούκας στο πρώτο ημίχρονο.

Η πρώτη ευκαιρία ανήκε στους φιλοξενούμενους, καθώς στο 2’ ο Μανιάτης έστειλε τη μπάλα στο δεύτερο δοκάρι στον Βερβενιώτη, ο οποίος όμως έπιασε την κεφαλιά λίγο άουτ.

Το καλό ξεκίνημα του Αστέρα δεν είχε αντίκρυσμα και προοδευτικά ο Αριστείωνας ισορρόπησε και έγινε πιο απειλητικός σε τρείς-τέσσερις περιπτώσεις.

Στο 26’ σουτ του Καζά απο αριστερά πέρασε λίγο πάνω απο τα δοκάρια.

Στο 27’ ο Μέντης έδωσε στον Καραβιά, αυτός με ενα μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ έστειλε τη μπάλα να προσγειωθεί στο οριζόντιο δοκάρι του Αραμπού.

Οτι δεν συνέβη σε αυτή τη φάση, ήρθε λίγα λεπτά αργότερα, στο 34’. Αυτή τη φορά ο Λούκας με πλασέ απο το ημικύκλιο της σέντρας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Η εξέλιξη αυτή ήταν θετικότατη για τον Αριστείωνα που ξέρει να αμύνεται. Ετσι κι έγινε, έδωσε μέτρα στον αντίπαλο, ο οποίος ουσιαστικά είχε μόνο μια καλή ευκαιρία, παρά το οτι φέτος έχει προχωρήσει σε σημαντικές προσθήκες μεσοεπιθετικά. Οπότε έμεινε το 1-0 ως το τέλος.

Στο 59’ σουτ του Μανδύλη απέκρουσε με τα πόδια ο Πνευματικός.

Στο 80’ σουτ του Οψιμούλη σταμάτησε ο Αραμπός.

Οι συνθέσεις:

ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ (ΓΙάννης Ευθυμίου): Πνευματικός- Διδασκάλου, Γαλάνης, Λαμπρούσης, Καζάς (92’ Ρέκκας)- Καραμάνος, Μέντης (85’ Λιακόπουλος), ανήλικος, Λούκας- Νέτζα (65’ Ρούμπος), Καραβιάς (61’ Οψιμούλης).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠ. (Τομυ Κίκιλης): Αραμπός- Μαούρης (61’ Σοροβίγκας), Γεώργας, Τσουρδίνης (77’ Χριστόπουλος), Σέρφας (46’ Ντόι)- Μανδύλης, Γκιαούρης, Μανιάτης (70’ Μερτζανης)- Βερβενιώτης, Βλάχος, Δήμας.