Χρειάσθηκε να φτάσουν στα τελευταία λεπτά της παράτασης οι δυο ομάδες , στον σημερινό αγώνα κυπέλλου, για να αναδειχθεί νικητής. Τελικά ο γηπεδούχος Αριστείωνας Λυγουριού επικράτησε με 3-0 του Αργοναύτη Νέας Κίου.

Γενικά είχαμε ενα μέτριο παιγνίδι, χωρίς φάσεις στο πρώτο μέρος, εκτός απο ενα μακρινό σουτ του Λούκας που απέκρουσε ο Κλεισιάρης.

Ο Αριστείωνας είχε την υπεροχή ενω ο ριζικά αλλαγμένος Αργοναύτης δεν μπορούσε να απειλήσει.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν ενα πλασέ του Καραβιά πάνω απο τα δοκάρια, δυο σουτ του Λούκας μετά απο συνδυασμούς (το ένα άουτ, το άλλο απέκρουσε ο Κλεισιάρης).

Στην παράταση ο Οψιμούλης έβγαινε σε θέση βολής μόνος αλλά δεν πρόλαβε και ενα σουτ του Λούκας έφυγε άουτ.

Και φθάσαμε στο 112’ όταν απο μεγάλη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Νέτζα πέτυχε το 1-0.

Το γκολ αυτό έκαμψε τις αντιστάσεις του Αργοναύτη, που δέχθηκε άλλα δυο γκολ απο τον Λούκας. Το ένα στο 117’ αξιοποιώντας σέντρα του Καραβιά απο δεξιά και το άλλο με απευθείας φάουλ σχεδόν στο “γαμα”.

Οι συνθέσεις:

ΑΡΙΣΤΕΙΩΝ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ (Γιάννης Ευθυμίου):Πνευματικός- Διδασκάλου, Γαλάνης, Λαμπρούσης, Γαβριηλίδης (54’ Οψιμούλης)- Καραμάνος (86’ Ρούμπος), Μέντης (97’ Γεώργας)- Καζάς (46’ Αλεξανδρόπουλος),  Λούκας, Νέτζα- Καραβιάς.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Π.Κάπλατζης): Κλεισιάρης- Απ.Σταύρου (60’ λογω τρ. Σαραβάκος), Θεοδωρόπουλος (71’ Τσαμακίτζε), Κασκαφέτος (66’ Τζάνος), Κωνσταντέλος, Παπασταύρου, Σούλι (35’ λογω τρ. Πούλος), Κουριώτης, Χαϊμάνης, Λυκομήτρος, Ευσταθίου.