🎞️ Με νίκη 64-60 ξεκίνησε στο κύπελλο ο Οίακας

0

Σημαντική νίκη πέτυχε σήμερα ο Οίακας με 64-60 απέναντι στον Π.Ο.Κ. Έσπερο για το Κύπελλο Ελλάδος. Η ομάδα του Ναυπλίου πάλεψε μέχρι το τέλος για την νίκη σε ένα γεμάτο γήπεδο, προσφέροντας πολύ ωραίο θέαμα.

 

Η συνέχεια την Τετάρτη 19-09 για την 2η αγωνιστική του Κυπέλλου, πάλι στο Ναύπλιο, με την ομάδα Α2 κατηγορίας του Ψυχικού.

Διαιτητές: Ρίζος Π – Νάστος Λ.

Δεκάλεπτα: 15-13, 29-33, 46-49, 64-60.

Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 3(1), Κουμπούρας 6, Πασολάρι, Πελεκάνος 14 (2), Παπαντωνίου 10 (1), Χάσα, Γεωργιάδης 7, Ευστρατίου, Μανάκας 3, Μπουρτζουκλής 2, Σκορδάς 1, Αναγνωστόπουλος 18 (1).

Π.Ο.Κ. Έσπερος (Γράψας): Αγγελόπουλος 7 (1), Βάρσος 3 (1), Χατζηκίδης, Καρλάφτης 2, Θεοδοσίου 5 (1), Σκουλούδης 13, Παπαρλωράτος 9 (1), Βλασσόπουλος 8, Χαρούνι Κ. 6, Γραμματικός, Μπούσι, Χαρούνι Νικ. 7 (1).

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου

Δάφνη Δαφνίου-Πρωτέας Βούλας 71-53

Προποντίς – Ευρώπη 87 52-59

ΚΑΟ Κορίνθου-Δούκας 52-76

Παγκράτι-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 89-78

Μανδραϊκός-Παπάγου 81-68

Πεντέλη-Πανερυθραϊκός 79-74

Ένωση Ιλίου-Γλαύκος 72-64

Τρίτων-Πανελευσινιακός 76-71

Οίαξ Ναυπλίου-Έσπερος 64-60

Φάρσαλα-Γέφυρα 71-64

Ανατόλια-Έσπερος Λαμίας 76-60

Ελευθερούπολη-Μαχητές Δόξας Πεύκων 68-45

Μακεδονικός-Φίλιππος Βέρ. 60-72

Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου

Ν. Ιωνίας Βόλου 15.00 Νίκη Βόλου-Αγρίνιο Φουτζήλας-Γαζέτας (Τσιργούλας)

Κέρκυρας 15.30 Φαίακας-Ίκαροι Σερρών Τσιαπλής-Κατωτικίδης (Καραλής)

Λαγκαδά 12.00 Ερμής Λαγκαδά-Στρατώνι Ντούρας-Μπακάλης (Γκούμας)

 

Τα ζευγάρια της 2ης αγωνιστικής της Α’ φάσης

 Γνωστά έγιναν τα περισσότερα ζευγάρια της δεύτερης αγωνιστικής της Α’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας, η οποία θα διεξαχθεί την Τετάρτη (19/2). Σ’ αυτή τη φάση μπαίνουν και οι ομάδες της Α2, με τους συλλόγους της Β’ Εθνικής να είναι γηπεδούχοι.

Αναλυτικά:

Νίκη Βόλου/Αγρίνιο – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Τρίτωνας – Χαρίλαος Τρικούπης
Φαίακας Κέρκυρας/Ίκαροι Σερρών – Αίολος Τρικάλων
Ένωση Ιλίου – Ιπποκράτης Κω
Πευκοχώρι – Κόροιβος
Φάρσαλα – Ερμής Αγιάς
Ελευθερούπολη – Καβάλα
Δάφνη Δαφνίου – Ιωνικός Νίκαιας
Οίακας Ναυπλίου – Ψυχικό
Φίλιππος Βέροιας – Εθνικός
Πεντέλη – Απόλλωνας Πάτρας
Ερμής Λαγκαδά/Στρατώνι – Ηρακλής
Δούκας – Καρδίτσα
Παγκράτι – Αμύντας
Μάνδρα Νικηφόρος– Καστοριά
Ανατόλια – Μαρούσι

 

- Advertisement -
loading...