Πραγματοποιήθηκε πριν λίγο η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής, στα γραφεία της ΕΠΟ.

Οι ομάδες της Αργολίδας (κατατάχθηκαν στον 8ο όμιλο) ξεκινούν εντός έδρας οι δυο (με Παναρκαδικό η Ένωση Ερμιονίδας, με Καλαμάτα η Ένωση Λέρνας), ενώ ο Παναργειακός πηγαίνει στον Αμβρυσσέα Διστόμου.

 

Η σέντρα του πρωταθλήματος θα πραγματοποιηθεί στις 30 Σεπτεμβρίου με ώρα έναρξης στις 16:00, ενώ η τελευταία αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 14 Απριλίου επίσης στις 16:00.

Ακόμη, αποφασίσθηκε στις 10 Μαρτίου ρεπό για όλες τις ομάδες. Ολες οι αγωνιστικές θα γίνουν Κυριακή με εξαίρεση την 5η η οποία έχει προγραμματιστεί για το Σάββατο στις 27 Οκτωβρίου, λόγω της 28ης Οκτωβρίου.

Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής σε όλους τους ομίλους:

1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΟ Καβάλας
Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου
Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης
Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης
Άρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Αλέξανδρος Κιλκίς – Νέστος Χρυσούπολης
Πανσεραϊκός – ΑΕ Καλαμπακίου

2ος όμιλος

ΠΑΟ Κουφαλίων – ΠΟ Τρίγλιας
ΑΠΕ Λαγκαδά – Ερμής Αμύνταιου
Αλμωπός Αριδαίας – Μακεδονικός
Άρης Παλαιοχωρίου – Νίκη Αγκαθιάς
Ελπίς Σκουτάρεως/Βέροια – ΑΣ Γιαννιτσά
Ολυμπιακός Κυμίνων – Εδεσσαϊκός
Μελιτέας Μελίτης – Αγροτικός Αστέρας

3ος όμιλος

Μακεδονικός Φούφας – Τηλυκράτης Λευκάδας
Θεσπρωτός – Κρόνος Αργυράδων
ΑΟ Φλωριάδας – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου – Θρίαμβος Σερβιανών
Γρεβενά Αεράτα – Σούλι Παραμυθιάς
Μακεδονικός Σιάτιστας – Ναυπακτιακός Αστέρας
Ρεπό: ΑΕ Λευκίμμης

4ος όμιλος

ΑΟ Σελλάνων – ΑΟ Στυλίς
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Φωκικός
Νίκη Βόλου – Θησέας Αγριάς
ΓΣ Αλμυρού – Αναγέννηση Καρδίτσας
Απόλλων Μακρυχωρίου – Πιερικός
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Ολυμπιακός Βόλου
Αστέρας Ιτέας – ΑΣ Μετέωρα

5ος όμιλος

Ατρόμητος Πειραιά – ΑΠΟ Κερατσίνι
ΑΕ Νεάπολης – Γιούχτας
Εθνικός Πειραιά – Προοδευτική
Ιωνικός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΑΟ Επισκοπής – ΟΦ Ιεράπετρα
ΑΟ Παλαιόχωρας – Ατσαλένιος
Ρεπό: Αμπελακιακός

6ος όμιλος

Διαγόρας Ρόδου – Παναιγιάλειος
Ιάλυσος – Παλληνιακός
Διαγόρας Βραχνεϊκων – ΠΑΟ Βάρδας
Νίκη Τραγανού – Αστέρας Αμαλιάδας
Πανμοβριακός – Φοίβος Κρεμαστής
Θύελλα Ραφήνας – Πανηλειακός
Ρεπό: Αχαρναϊκός

7ος όμιλος

Χαραυγιακός – Αιολικός
Θύελλα Καμαρίου – Αιγάλεω
Καλλιθέα – ΑΟ Χαλκίς
Απόλλων Ερέτριας – Ηλυσιακός
ΠΑΣ Κόρινθος – Πανθηραϊκός
Άγιοι Ανάργυροι – Άγιος Ιερόθεος

8ος όμιλος

ΑΕ Ερμιονίδας – Παναρκαδικός
Μανδραϊκός – ΑΟ Κατασταρίου
Ένωση Λέρνας – Καλαμάτα
Πάμισσος Μεσσήνης – ΑΕ Πελλάνας
Αστέρας Βλαχιώτη – Ασπρόπυργος
Αμβρυσσέας Διστόμου – Παναργειακός
ΑΟ Εικοσιμίας – ΑΟ Υπάτου

 

 *Τεταμένο ληταν το κλίμα στα γραφεία της ΕΠΟ πριν την κλήρωση της Γ’ Εθνικής. Οι ΕΠΣ Αχαΐας και Ηλείας ζήτησαν την αναβολή της διαδικασίας ώστε να εξεταστεί το αίτημα τους περί ενίσχυσης της Ομοσπονδίας σε ό,τι αφορά τα μεταφορικά έξοδα των συλλόγων τους. Οι δύο Ενώσεις ουσιαστικά ζήτησαν από τον εκπρόσωπο της ΕΠΟ κ. Δημητρίου να δεσμευτεί επ’ αυτού. Η κλήρωση πάντως, ξεκίνησε κανονικά.

 

 

- Advertisement -
loading...