Σήμερα θα γίνουν γνωστές οι ομάδες που θα διεκδικήσουν τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδος στους Παμπαίδες Α’, όσο και στις Παγκορασίδες Α’, αφού θα διεξαχθούν οι ημιτελικοί.

 

Στο κλειστό της Νέας Κίου θα παίξουν Διομήδης Άργους- ΑΣΕ Δούκα (10:50) και Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων 2-  Ζαφειράκης Νάουσας (12:20), ενώ στην Αγία Τριάδα θα αγωνιστούν ΕΣΝ Βριλησσίων- ΓΑΣ Καματερού (12:20) και ΟΦΝ Ιωνίας- Εθνικός Κοζάνης (13:40).

Στο συγκλονιστικότερο παιχνίδι έως τώρα της διοργάνωσης ο Διομήδης Άργους νίκησε στα πέναλτι τον ΠΑΟΚ με συνολικό σκορ 30-29 με τις δύο ομάδες να οδηγούνται σε αυτή την διαδικασία έπειτα από το γκολ του Χρόνη που ισοφάρισε για τους «Λύκους» στην εκπνοή της κανονικής διάρκειας του αγώνα!

Φινάλε στους Παίδες- Στον τελικό η Ελλάδα

Σήμερα ωστόσο θα ολοκληρωθεί και το τουρνουά των Παίδων με τον τελικό που θα διεξαχθεί στις 20:00 στο κλειστό της Αγίας Τριάδας και στον οποίο θα αγωνιστεί η Εθνική Ελλάδος, η οποία νίκησε 40-35 το Μαυροβούνιο. Ο αντίπαλος στον τελικό θα κριθεί από την αναμέτρηση Μαυροβούνιο- Χάλμπι, η οποία θα αρχίσει στις 09:20 στο κλειστό της Αγίας Τριάδας.

Η Εθνική Εφήβων υπέστη την πρώτη της ήττα στη διοργάνωση με 28-25 από το Μαυροβούνιο, ωστόσο όπως όλα δείχνουν οι δύο ομάδες θα είναι στον αυριανό τελικό της κατηγορίας.

*Οι φίλαθλοι από την Ελλάδα και το εξωτερικό μπορούν να παρακολουθήσουν την εξέλιξη όλων των αγώνων σε live score μέσω της ιστοσελίδας e-handball.gr, αλλά και εικόνα από όλους τους αγώνες στην Αγία Τριάδα και από επιλεγμένους σε άλλα κλειστά, μέσω των καναλιών της διοργάνωσης στο Youtube, Danaon Cup 1 και Danaon Cup 2 σε παραγωγή Websportstv.

ΤO ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ DANAON CUP 2018

ΤΕΛΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ Α’ ΦΑΣΗΣ

Παμπαίδες Α’ (24 ομάδες)

1ος (Α) όμιλος

  1. Διομήδης Άργους 4
  2. ΓΣ Παπασιδέρης 2
  3. ΑΣΕ Δούκα 2 0

 

2ος (Β) όμιλος

  1. Ζαφειράκης Νάουσας 4
  2. Ολυμπιακός Κερατσινίου 2
  3. ΑΕΠ Πανόραμα 0


3ος (C) όμιλος

  1. ΓΑΣ Καματερού 1 4
  2. ΓΑΣ Καματερού 2 2
  3. Ταλεντούλ (Ρουμανία) 0


4ος (D) όμιλος

  1. ΠΑΟΚ 4
  2. ΕΣΝ Βριλησσίων 2
  3. Αμφικτύονες Λαμίας 0


5ος (E) όμιλος

  1. Αερωπός Έδεσσας 4
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 2
  3. ΟΦΝ Ιωνίας 0


6ος (F) όμιλος

  1. ΑΣΕ Δούκα 1 4
  2. ΑΣΟΧ Φοίβος 2
  3. Δράμα 1986 0


7ος (G) όμιλος:

  1. Λεωνίδας 2 4
  2. ΑΟ Ιωαννίνων 2
  3. Λεωνίδας 1 0


8ος (
H) όμιλος

  1. Φίλιππος Βέροιας 4
  2. Larissa Handball Club 2
  3. Ιωνικός ΝΦ 0

Παγκορασίδες Α’ (13 ομάδες)
1ος (Α) όμιλος

  1. ΟΦΝ Ιωνίας 4
  2. ΑΟΔ Κορυδαλλού 2
  3. Φιλώτας Φλώρινας 0


2ος (Β) όμιλος

  1. ΕΣΝ Βριλησσίων 4
  2. Φίλιππος Βέροιας 2
  3. Αρίων Πτολεμαΐδας 0

3ος (C) όμιλος

  1. ΓΑΣ Καματερού 4
  2. Ζαφειράκης Νάουσας 2
  3. Άρης Θεσσαλονίκης 0

4ος (D) όμιλος

  1. Εθνικός Κοζάνης 6
  2. Λεωνίδας 4
  3. Αμφικτύονες Λαμίας 2
  4. ΕΑΧ Χανιά 0

Έφηβοι (6 ομάδες)
1. Μαυροβούνιο 8

  1. Ελλάδα 6
  2. Athens Masters 4
  3. Χάλμπι 4
  4. Διομήδης Άργους 3
  5. Πέλιστερ 1

Παίδες (9 ομάδες)
1ος όμιλος (Α)

  1. Χάλμπι 4
  2. ΕΣΝ Βριλησσίων 2
  3. Πανελλήνιος ΓΣ 0

2ος όμιλος (Β)

  1. Ελλάδα 4
  2. Μαυροβούνιο 2
  3. Ακαδημία Πάτρας 0

3ος όμιλος (C)

  1. Μπακάου (Ρουμανία) 4
  2. Διομήδης Άργους 2
  3. ΟΦΝ Ιωνίας 0

 

Β’ ΦΑΣΗ- ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Παμπαίδες Α’
J όμιλος

  1. Διομήδης Άργους 4
  2. Ζαφειράκης Νάουσας 4
  3. 3. ΠΑΟΚ 2
  4. 4. ΓΑΣ Καματερού 1


K όμιλος

  1. Λεωνίδας 2 6
  2. ΑΣΕ Δούκα 1 4
  3. Αερωπός Έδεσσας 2
  4. Φίλιππος Βέροιας 0


L όμιλος

  1. ΓΑΣ Καματερού 2 4
  2. ΓΣ Παπασιδέρης 4
  3. ΕΣΝ Βριλησσίων 2
  4. Ολυμπιακός Κερατσινίου 0

M όμιλος

  1. ΑΟ Ιωαννίνων 4
  2. Larissa Handball Club 4
  3. Άρης Θεσσαλονίκης 0
  4. ΑΣΟΧ Φοίβος 0

N όμιλος

  1. 1. Ταλέντουλ 4
  2. 2. ΑΣΕ Δούκα 2 2
  3. ΑΕΠ Πανόραμα 2
  4. Αμφικτύονες Λαμίας 0

O όμιλος

  1. Δράμα 1986 4
  2. Ιωνικός ΝΦ 2
  3. Λεωνίδας 1 2
  4. ΟΦΝ Ιωνίας 0

 

Παγκορασίδες Α’

J όμιλος

  1. ΟΦΝ Ιωνίας 6
  2. ΕΣΝ Βριλησσίων 4
  3. 3. Φίλιππος Βέροιας 2
  4. 4. ΑΟΔ Κορυδαλλού 0

K όμιλος

  1. ΓΑΣ Καματερού 6
  2. Εθνικός Κοζάνης 4
  3. Ζαφειράκης Νάουσας 2
  4. Λεωνίδας 0

L όμιλος

  1. Φιλώτας Φλώρινας 4
  2. Αμφικτύονες Λαμίας 2
  3. Άρης Θεσσαλονίκης 2
  4. Αρίων Πτολεμαΐδας 2
  5. ΕΑΧ Χανιά 0

 

Παίδων

J όμιλος

  1. Ελλάδα 4
  2. Χάλμπι 2
  3. Μαυροβούνιο 2
  4. Μπακάου 0

K όμιλος

  1. Πανελλήνιος 4
  2. ΕΣΝ Βριλησσίων 3
  3. Διομήδης Άργους 2
  4. ΟΦΝ Ιωνίας 1
  5. Ακαδημία Πάτρας 0
- Advertisement -
loading...